Nehoda

Policista, který srazil a zranil Míšu (21), si vyslechl obvinění!

Policista, který srazil a zranil Míšu (21), si vyslechl obvinění!
Zdroj: TV Nova

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinil z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti policistu, který loni na podzim u Masarykova nádraží v Praze srazil a vážně zranil jednadvacetiletou Míšu. Hrozí mu několikaleté vězení.

"Vyšetřovatel zahájil v těchto dnech trestní stíhání příslušníka Policie ČR, kterého obvinil ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest," řekl TN.cz mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Nehoda se stala 29. října u tramvajové zastávky před Masarykovým nádražím krátce po druhé hodině ráno.

"Při jízdě po tramvajovém pásu, z důvodu plnění služebních úkolů, policista nedbal zvýšené opatrnosti, nepřizpůsobil rychlost jízdy a nepoužil zvláštní zvukové a světelné výstražné zařízení, v důsledku čehož došlo ke srážce s chodkyní. Mladá žena utrpěla velmi těžké zranění s dlouhou dobou léčení," doplnil Mitáček.

Související obsah

Nadřízení policistu po obvinění zatím nijak nepotrestali. "V dané věci příslušný služební funkcionář s personální pravomocí žádné personální opatření nepřijal," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Podle svědků jednadvacetiletá Míša při střetu s policejním autem urazila pravé zrcátko vozu a vysypalo se okénko u spolujezdce. Mladá žena skončila po vážné nehodě v kómatu.

Vyšetřovatelé si nechali vypracovat dva znalecké posudky.

Záběry z místa nehody:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz