Uříznutí

Muž uřízl družce hlavu, pustili ho po 5 letech. Už není nebezpečný

Muž uřízl družce hlavu, pustili ho po 5 letech. Už není nebezpečný
Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenský soud pustil na svobodu muže, který před pěti lety zavraždil svoji partnerku a uřezal jí hlavu. Vězení se vyhnul kvůli nepříčetnosti, nyní opouští psychiatrické oddělení. K psychiatrovi ovšem musí docházet ambulantně.

Odborníci uvedli, že nyní padesátiletý muž není zcela vyléčený, ale lékaři ho alespoň dostali do stavu, kdy už není společnosti nebezpečný, píše portál tvnoviny.sk.

Pacient k soudu dorazil v doprovodu rodiny, ošetřovatele i primáře z psychiatrického oddělení přešovské fakultní nemocnice.

Muž na pětapadesátiletou družku nožem zaútočil 2. května 2013. Atak byl nesmírně brutální, svědci později tělo našli na schodech v kaluži krve a s uřezanou hlavou. 

Související obsah

Útočník se sám několikrát bodl nožemm do hrudníku, narozdíl od partnerky ovšem přežil. Lékaři u něj následně odhalili vážnou duševní chorobu z "rodiny" schizofrenních poruch.

Dokud bude muž brát léky, chodit pravidelně na injekci a léčit se, nebude podle odborníků ostatním nebezpečný. Bez léků se ovšem jeho stav může rychle zhoršit. Léčba musí být celoživotní.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz