Smrt

Případ ubitého Filipínce Henryho: Prokurátor zřejmě pochybil

Prokurátor, který vyšetřoval případ zemřelého Filipínce Henryho v Bratislavě, zřejmě pochybil. Do vazby totiž nevzal muže, který na cizince zaútočil. První náměstek generálního prokurátora pochybení připouští. Rovněž potvrdil, že se budou zajímat také o další osoby z kamerového záznamu.

„Podle aktuálních informací nám už byl doručený vyšetřovací a dozorový spis na generální prokuraturu. Předpokládám, že v průběhu krátkého času, jednoho, dvou dní budeme mít stanovisko, analýzu generálního prokurátora k postupu prokurátora Okresní prokuratury Bratislavy I.“, uvedl pro televizi JOJ náměstek generální prokurátora Peter Šufliarsky. 

Za mříže se útočník dostal až na druhý pokus. Juraje H. policisté zadrželi hned po brutálním napadení Henryho. Bratislavský prokurátor však neshledal důvod pro vazbu a obviněného útočníka propustil na svobodu. Už v té době byl Juraj obviněn z ublížení na zdraví, za což mu hrozí až 10 let vězení.

Pokud bude zjištěno, že došlo k pochybení a porušení zákona, hrozí prokurátorovi disciplinární řízení. Podle Šufliarského k pochybení mohlo dojít, neboť v krátkém čase jiný nadřízený prokurátor došel k jinému právnímu závěru, co se týče právní kvalifikace skutku a možnosti zadržení pachatele, podání návrhu na obvinění a vzetí do vazby.

Související obsah

Problémy však mohou mít také známí pachatele, které zachytila bezpečnostní kamera. Ti na Filipínce sice nezaútočili, ale útoku nezabránili a následně muži neposkytli první pomoc. Jeden z nich si raději natáhl přes hlavu svou bundu a dojedl si pizzu. Samotné video z bezpečnostní kamery je pro kriminalisty nejdůležitějším důkazem.

Pochybnosti k případu naznačil také právník bratislavské nemocnice, kde byl Henry hospitalizovaný a následně i zemřel. Ten na svém Facebooku uvedl, že Henrymu chtěli v nemocnici změnit jeho osobní dokumentaci. Posléze se však za tuto zprávu omluvil v tiskové zprávě, kterou zaslala médiím Univerzitní nemocnice.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz