Zahraničí

VIDEO: Zoufalý orangutan zaútočil na bagr, aby ochránil svůj domov

Dramatické záběry, na kterých zoufalý orangutan brání svůj domov před těžaři a snaží se zabránit bagru, aby zničil to poslední, co z jeho domova zbylo, ukazuje, jaký strašlivý dopad má odlesňování v Borneu.

Mezinárodní organizace pro ochranu zvířat uveřejnila velmi smutné video, které poukazuje na strašlivý dopad odlesňování v Borneu na domov orangutanů a dalších tvorů.

Na dramatických záběrech se orangutan snaží v zoufalé snaze bojovat proti bagru, který již zničil všechno kolem. Orangutan se vrhne přímo proti lžíci, aby následně skočil ze stromu a vyhledal úkryt v tom posledním, co zbylo z jeho domova.

"I přes veškeré překážky se našemu týmu podařilo orangutana zachránit a převézt ho do bezpečí," zveřejnila organizace pod videem.

Související obsah

Naneštěstí jsou podobné scény v Indonésii stále častější. Odlesňování způsobilo, že populace orangutanů neustále klesá, biotopy jsou velmi rychle ničeny a orangutani jsou pak ponecháváni svému osudu, kdy zpravidla hladoví a nakonec umírají.

"Situace je kritická a dochází nám čas," vyzývá organizace k záchraně domovů orangutanů. Populace orangutanů podle portálu Mirror klesla za posledních 60 let na polovinu, více než 55 % jejich domovů bylo zničeno v posledních 20 letech.

Související obsah

Dramatické záběry byly podle portálu Mirror pořízeny v roce 2013 v lesích Sungai Putri, organizace pro ochranu zvířat je uveřejnila až nyní.

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz