Liberecký kraj

Technaři se sjeli na oslavu u Jablonce. Blokovali auta i vlaky

Technaři se sjeli na oslavu u Jablonce. Blokovali auta i vlaky
Zdroj: AKTU.cz

Nelegální technoparty se uskutečnila v noci na sobotu na louce u obce Rychnov na Jablonecku. Protože technaři ohrožovali sebe i projíždějící řidiče na frekventované silnici I/35, musela tu zasahovat policie.

Nelegální akce, která byla podle účastníků narozeninovou oslavou, se konala v prostoru mezi mezinárodní silnicí, železniční tratí a lesem. Podle odhadů policie se jí zúčastnilo asi 60 lidí.

„Vzhledem k tomu, že se účastníci akce pohybovali v těsné blízkosti frekventované silnice I/35, přijali jsme potřebná bezpečnostní opatření a nejvyšší povolenou rychlost jsme v tomto úseku snížili z devadesáti na padesát kilometrů v hodině a částečně jsme uzavřeli pravý jízdní pruh ve směru na Liberec. Situace na místě si vyžádala i zpomalení provozu na železniční trati,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

Související obsah

Majitelem pozemku, na kterém se lidé sešli, je podnik Lesy ČR. Jeho zástupci uvedli, že o akci nevědí a souhlas s ní nikomu nedali. Policisté proto v sobotu po 9 hodině ráno vyzvali účastníky, aby akci ukončili. Několika z nich ale odjezd vlastními auty zakázali do doby, než vystřízliví. „V sobotu po 15. Hodině se na místě zdržovaly už jen dvě posádky vozidel, které čekaly, až jejich šofér vystřízliví,“ dodala policistka.

Všechny přestupky policisté postoupili magistrátu v Jablonci.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz