Rodinná tragédie

Muž se zabarikádoval v bytě. Zabil čtyři malé děti a pak i sebe

Velkou tragédii vyšetřují policisté v americkém Orlandu. Pětatřicetiletý muž nejprve postřelil policistu, pak se zabarikádoval v bytě, kde s ním byly i čtyři malé děti. Než si útočník vzal život, svá čtyři malá rukojmí zabil.

O tom, co se v jednom z orlandských bytů stalo, informoval policejní náčelník John Mina krátce před půlnocí místního času (6 hodin ráno SELČ). Podle něj podezřelý muž, pětatřicetiletý Gary Wayne Lindsey Jr., v neděli večer postřelil policistu, pak se se čtyřmi malými dětmi zabarikádoval v bytě.

Dvě z dětí, kterým bylo 1, 6, 10 a 11 let, byly Lindseyho, další dvě pak jeho přítelkyně, která policisty zavolala kvůli domácímu násilí. Na muže zákona ale pachatel začal střílet a následně se v bytě s dětmi zabarikádoval.

Když se Lindseymu snažili policisté doručit nový telefon, protože ten, přes nějž se s ním snažili vyjednávat, přestal fungovat, všiml si policista, že jedno z dětí je mrtvé.

Okolo 21. hodiny v pondělí večer policisté do bytu vnikli, ale zjistili, že zemřely všechny čtyři děti. Útočníka našli zastřeleného v šatně.

Související obsah

"Nevíme, kdy ty nebohé děti přišly o život, to bude součástí vyšetřování," řekl policejní náčelník na tiskové konferenci. Vyjednavači se podle něj celý den snažili dohodnout propuštění rukojmí, bohužel jejich snaha nebyla úspěšná.

Postřelený policista byl podle televize CNN operován, je ale nadále v kritickém stavu, potvrdil na tiskové konferenci policejní náčelník Mina.

vbo, TN.cz

K tématu Rodinná tragédie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz