Rekonstrukce

Zavážka z náhrobků lidi v Desné rozzuřila, náprava je ale pomalá!

Teď se vrátíme k případu, který se stal v Desné v Jizerských horách, kde před týdnem firma provádějící rekonstrukci hřbitova, vyvezla části hrobů jako zavážku k nedalekému rodinnému domu. Což je protiprávní a neetické.

Televizi Nova na tuto skutečnost upozornili naprosto rozčilení obyvatelé a radnice slíbila zjednat nápravu. Přestože se s ní začalo, ze suti zatím zmizelo jen pár náhrobků.

"Náhrobky i se jmény bývalých obyvatel Desné v Jizerských horách teď slouží jako zavážka a vyroste na ní pravděpodobně parkovací plocha nebo zahrada," hlásil před týdnem z místa reportér TV NOVA.

Radnice v Desné slíbila nápravu a ta nastala. V úterý její zaměstnanec označil barvou náhrobky, které má firma, jež je sem předtím údajně omylem vyvezla, vyndat ven.

Související obsah

Některé části hrobů z navážky po týdnu konečně zmizely a terén už zčásti překrývá hlína. Pořád jich tu ale zbývá dost.

A zatím to vypadá, že šlendrián v Desné pokračuje. Tajemník úřadu rozhovor na kameru odmítl s tím, že se na místo znovu podívá a donutí zaměstnance a pověřenou firmu odstranit všechny části hrobů s výjimkou zdiva a místo se přestane zavážet zeminou, aby měl každý možnost přesvědčit se o nápravě.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz