Glasgow

Nejvýznamnější budova v Glasgow vzplála. Premiérka: Je to vážné!

Více než 120 hasičů v noci na sobotu bojovalo s plameny, které šlehaly z proslulé umělecké školy Glasgow School of Art. Jedná se o druhý velký požár za poslední čtyři roky. Podle skotské premiérky Nicoly Sturgeonové jde o "nesmírně vážnou situaci".

"O dnešní noci jsem v první řadě myslela na bezpečí lidí, požár mi ale láme srdce," okomentovala boj hasičů s plameny v jedné z nejslavnějších budov v Glasgow skotská premiérka.

Proč umělecká škola Glasgow School of Art začala hořet, není jasné. Lidé z okolí ale museli urychleně opustit své domovy. Policie uzavřela i blízké ulice, oheň zanedlouho zasáhl noční klub Campus a přilehlý koncertní sál. Podle nejnovějších zpráv se naštěstí nikomu nic nestalo.

Do boje s plameny se ale pustilo přes 120 hasičů, informuje BBC. Podle svědka události Bena je tento požár daleko horší, než ten před čtyřmi lety, kdy muselo být vynaloženo mnoho finančních prostředků na to, aby se budovu podařilo zachránit.

Související obsah

Uměleckou školu Glasgow School of Art stínový ministr Paul Sweeney označil za "architektonicky nejvýznamnější budovu v Glasgow", jde o dílo secesního umělce Charlese Rennieho Mackintoshe, kde úspěšně absolvovalo mnoho významných umělců včetně hudebníků Simona Stirlinga nebo Richarda Wrighta..

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz