Pštros

Nesmyslný útok na zvíře! Na Chrudimsku umlátili pštrosa

Policisté z Heřmanově Městce vyšetřují nesmyslný útok na pštrosa. Někdo o víkendu přelezl plot, vnikl do ohrady a tam pštrosovi želenou tyčí zlomil nohu. Veterinář musel zvíře utratit.

Pštrosa choval majitel v zemědělské usedlosti ve Vápenném Podolu na Chrudimsku. O víkendu se zvíře stalo terčem nepochopitelného útoku. Aby se ke zvířeti dostal, musel pachatel přelézt plot usedlosti i oplocení výběhu pštrosů.

"Zde z dosud nepochopitelných důvodů zlomil železnou tyčí jednomu pštrosu pravou nohu. Bohužel zvíře muselo být utraceno," uvedl mluvčí chrudimských policistů Jiří Tesař.

Škodu vyčíslili policisté na 15 tisíc korun. Policejní mluvčí Tesař ale upozornil, že majitele hlavně bolí, že přišel o opeřeného kamaráda.

Případ policisté vyšetřují jako týrání zvířete s následkem smrti. Pachatel může ve vězení skončit na šest měsíců až tři roky.

Související obsah

Podobný případ vloni na jaře šokoval zaměstnance a návštěvníky jihlavské zoo. Tři chlapci, kterým bylo teprve 5, 6 a 8 let, vnikli do výběhu plameňáků, kde na zvířata házeli klacky a kameny. Dva ptáky zranili a jednoho samce dokonce ukopali. Zvíře mělo otevřenou zlomeninu nohy a veterináři jej museli utratit.

Zoo se s rodiči výtržníků dohodla na odškodném. Nebyl to přitom první útok v Jihlavě na Plameňáky. Jednoho z nich v roce 2012 zabil kámen hozený do výběhu. O rok dříve plameňákovi někdo zlomil nohu a veterinář jej také musel utratit.
 

vbo, TN.cz

K tématu Pštros

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz