Pejskaři

Agresivní pejskaři napadli kolaře. Zmlátili i muže, který se ho zastal

Agresivní pejskaři napadli kolaře. Zmlátili i muže, který se ho zastal
Zdroj: Profimedia

Spor kvůli volně pobíhajícím pitbulům na cyklostezce v Brně skončil zraněním dvou mužů. Jejich majitel napadl cyklistu. Když mu na pomoc přišel další muž, stal se terčem útoku i on. Skončil v nemocnici a agresor s partnerkou na policejní služebně.

K roztržce mezi párem venčící psi, podle webu Novinky.cz šlo o dva pitbuly, kteří běhali na volno, a cyklistou došlo na brněnské cyklostezce v Jeneweinově ulici minulé pondělí. Muž na kole se stal terčem útoku. Na pomoc mu přispěchal další cyklista, který jel zrovna kolem.

"Zachoval se jako chlap a do konfliktu, který hrozil vážným zraněním, se vložil. Po chvíli se mu podařilo zraněného muže ze sevření útočníka vyprostit. Ten poté z místa odjel. Agresor vzápětí zaměřil svou pozornost na novou oběť," uvedl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Agresorovi v útocích pomáhala i jeho přítelkyně. Napadený sedmačtyřicetiletý muž se snažil zavolat policii, mobil mu ale vypadl z ruky a žena ho zahodila pryč. Naštěstí policisty přivolali svědci. Hlídka útočníky zadržela. Muž skončil v Úrazové nemocnici.

"Statečný zachránce odnesl agresivitu páru tržnou ranou, několika hematomy, rozbitými brýlemi a také ztraceným telefonem, nefunkční číslo mu jistě zkomplikuje i pracovní život," prozradil Šváb.

Související obsah

Útočníci byli opilí a na policii odmítli vypovídat. "Žena již čelí podezření z přečinu výtržnictví, muž navíc z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu," dodal Šváb.

Kriminalisté by ale potřebovali mluvit také s cyklistou, kterého agresivní dvojice napadla jako první. Vyzvali jej, aby kontaktoval policisty na čísle 974 623 647.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz