Zahraničí

Po ostřelování udeřily stíhačky Izraele v Pásmu Gazy hned třikrát!

Izraelské letouny provedly v noci na středu několik náletů, při kterých měly zaútočit na pozice hnutí Hamás. Má jít o reakci na vypálení nejméně třiceti raket a minometných střel vypálených na Izrael, oznámila izraelská armáda.

"Dnes v noci, letouny IAF podnikly nálet na tři cíle Hamásu v jižní části Pasma Gazy," oznámila izraelská armáda (IDF) na Twitteru a dodala: "Nálet byl proveden v reakci na opakované vypouštění draků a balónů s explozivními zařízeními z Pasma Gazy na izraelské území."

Následně bylo podle IDF vypáleno z území ovládaného Hamásem vypáleno nejméně 13 raket, čtyři zneškodnil protiraketový systém Železný dóm. IDF opět odpověděla několika nálety.

Situace se neustále vyhrocovala, celkem mělo být z území Hamásu vypáleno 45 raket na území Izraele, který odpověděl nejméně třemi nálety, při kterých zničila větší množství cílů. O obětech se izraelská armáda nezmiňuje.

Související obsah

Napětí v Pásmu Gazy stoupá již od konce března, kdy u hranice s Izraelem začaly masivní protesty, při kterých bylo zabito přes sto Palestinců, další tisíce byly zraněny.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz