WhatsApp

Části uživatelů přestane fungovat WhatsApp! Ověřte si, jestli i vám

Části uživatelů přestane fungovat WhatsApp! Ověřte si, jestli i vám
Aplikace WhatsApp Zdroj: Profimedia

Provozovatel chatovací aplikace WhatsApp upřesnil, kdy dalším uživatelům oblíbený program přestane pracovat. Změna se týká uživatelů s telefony se staršími operačními systémy. Už před rokem ukončil WhatsApp podporu pro část starších operačních systémů.

Poslední změna se týká majitelů telefonů s operačními systémy Nokia S40, s Androidem ve verzi 2.3.7 a starší a s iOS 7. Na těchto telefonech už nejde vytvořit nový účet na WhatsAppu. Aplikaci ale zatím mohou používat.

Na telefonech se systémem Nokia S40 bude WhatsApp fungovat do konce letošního roku. Lépe na tom jsou majitelé starších Androidů a zařízení s iOS. Na těch bude WhatsApp fungovat až do 1. února 2020. Společnost už ale aplikaci nebude dále vyvíjet a uživatelům mohou přestat fungovat některé služby, třeba odesílání obrázků.

Vzhledem k tomu, že se jedná o starší telefony, používá je už minimum lidí. Těm WhatsApp radí koupit si nový telefon s jiným podporovaným operačním systémem. Na ten se jim po přihlášení přenesou kontakty, nikoliv však historie konverzace. Tu je možné si nechat zaslat emailem.

Související obsah

V současné době WhatsApp podporuje operační systémy Android od verze 4.0, iOS od verze 8 a Winndows Phone od verze 8.1.

Vloni skončila podpora pro operační systémy Android 2.3.3 a starší, Windows Phone 8.0 a starší, iOS 6, Nokia Symbian S60, BlackBerry OS a BlackBerry 10.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nebezpečná aplikace na se šíří světem: POZOR, nestahovat! Raději ji nahlaste

Vybíjí se vám rychle mobil, i když ho nepoužíváte? Víme, která aplikace za to může!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz