WhatsApp

Konec rodinných skupin? Aplikace WhatsApp odpojí děti do 16 let!

Konec rodinných skupin? Aplikace WhatsApp odpojí děti do 16 let!
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Rodičům, kteří pro komunikaci se svými dětmi využívají WhatsApp, hrozí pořádné komplikace. Tato mobilní aplikace totiž bude v Evropě dětem do 16 let nepřístupná. Vývojáři tak chtějí vyhovět novému nařízení Evropské unie na ochranu osobních údajů, tzv. GDPR.

Aplikace WhatsApp umožňuje svým uživatelům bezplatné posílání textových a hlasových zpráv. Toho často využívají rodiny s dětmi, které prostřednictvím aplikace komunikují v soukromé skupině. Tomu však může být brzy konec.

V následujících týdnech totiž všem uživatelům v Evropské unii přijde žádost, aby potvrdili, že jsou starší než stanovená hranice. Lidé zároveň musí odsouhlasit nové podmínky a pravidla na ochranu osobních údajů.

Jak však aplikace hodlá informace o věku svých uživatelů ověřovat v praxi, zatím není jasné. WhatsApp totiž o svých uživatelích shromažďuje pouze malé množství dat a údaje o věku mezi nimi nejsou.

Související obsah

Zpřísnění podmínek se však dotkne pouze Evropy. V ostatních státech zůstane minimální věková hranice na 13 letech. Aplikace tak chce vyhovět novému nařízení Evropské unie, tzv. GDPR, které zpřísňuje zacházení s osobními daty uživatelů. Nařízení vstoupí v platnost 25. května. Za nedodržování podmínek hrozí firmám astronomické pokuty.

WhatsApp v úterý oznámil i další změny. Nově si jeho uživatelé budou moci stáhnout oznámení, ve kterém se dozví detailní informace o datech, která o nich společnost nashromáždila. Aplikace například ví, jakou značku a model mobilního telefonu uživatelé používají. Dále má přehled i o jejich kontaktech a blokovaných číslech.

 

Související obsah

O detailní zprávu budou moci lidé požádat už brzy. "Tuto funkci získají uživatelé po celém světě v nejnovější verzi aplikace," uvedli vývojáři podle The Independent.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu WhatsApp

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz