Internet

Život bez internetu? V době maturit ho vypnou v celé zemi!

Život bez internetu? V době maturit ho vypnou v celé zemi!
Zdroj: Profimedia

Dokážete si představit, že by v celé zemi na několik hodin nefungoval internet? V Alžírsku takové pravidlo zavedli - v době maturitních zkoušek. Studenti totiž podvádějí a správné odpovědi si hledají přes mobily, případně zveřejňují řešení na sociálních sítích.

Alžírské úřady chtějí zabránit podvádění a úniku otázek na internet, informoval zpravodajský portál BBC. Na internet se obyvatelé nedostanou vždy celou hodinu po zahájení maturitní zkoušky. Ty v zemi probíhají ve dnech 20. až 25. června.

V danou hodinu bude vypnut internet přes mobilní i kabelové připojení. Zároveň ministr školství Nouria Benghabrit uvedl, že Facebook bude zablokován po celou dobu trvání maturit, tedy stanovených pět dní.

V prostorách, kde se maturitní zkoušky konají, jsou navíc zakázána jakékoliv elektronická zařízení s přístupem na internet. U vchodů jsou instalovány detektory kovů a uvnitř na vše dohlíží bezpečnostní kamery, doplnil ministr.

Související obsah

Alžírsko těmito opatřeními reaguje na kontroverzní rok 2016, kdy otázky i správné odpovědi masivně unikaly na internet už v průběhu zkoušek a také po jejich skončení. Poskytovatelé internetu poté zablokovali sociální sítě, to ale nestačilo.

Maturity letos probíhají ve 2000 místnostech po celém Alžírsku. Zkoušky dospělosti skládá přes 700 tisíc studentů. Výsledky testů by měli znát za měsíc - budou zveřejňovány od 22. července.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz