Maturita

Erik boural, pak stihl odmaturovat. Do školy přišla policie, byl opilý!

Slovenský mladík pořádně zamotal hlavu učitelům i policistům. Při cestě na maturitu havaroval, ale dojela pro něj ředitelka a odvezla do školy. Odmaturovat nakonec stihl, jenže pak si pro něj přišla policie. A jaké překvapení to bylo, když student nadýchal téměř dvě promile.

Devadenáctiletý Erik z Považské Bystrice se zřejmě poslední noc před zkouškou učil popíjením alkoholu. Ráno pak sedl za volant a cestou do školy havarovat. Protože měl zpoždění na dopolední blok maturit, vydala se ho hledat sama ředitelka.

"Nebral telefon, matka nebrala telefon, takže jsme nedovedli zjistit, co se děje. Potom jsme se od spolužáků dozvěděli, že havaroval po cestě na maturitní zkoušky," uvedla ředitelka gymnázia Mária Vydrová pro portál tvnoviny.sk.

Ředitelka sedla do auta a vydala se maturantovi na pomoc. Našla ho na místě nehody bez známek zranění. "Byl trošku otřesený, takový nejistý, ale zdravotně v pořádku. Neublížil sobě ani nikomu jinému," doplnila Vydrová.

Související obsah

Mladík se s ředitelkou vydal ke zkoušce a dokázal absolvovat. Maturitní komise ani ředitelka si toho, že by byl opilý, vůbec nevšimla. O to větší bylo překvapení, když do školy přišli policisté a podrobili studenta zkoušce na alkohol v dechu.

"Dvě a půl hodiny po dopravní nehodě nadýchal ještě 1,73 promile alkoholu," sdělila policejní mluvčí Elena Antalová. Maturant se měl ještě před zkouškou posilnit z malé lahve tvrdého alkoholu.

Pravděpodobnou příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost, kvůli které řidiče vynesla pravotočivá zatáčka a auto zastavila až vzrostlá třešeň. "Mladík měl na policii uvést, že při učení na maturitní zkoušku v noci popíjel whisky," prohlásila mluvčí.

Související obsah

Zatímco učitelé si to nedokážou vysvětlit, policie zahájila trestní stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky. "Necháváme vyhotovit znalecký posudek, který by měl stanovit přesný přepočet množství alkoholu v organismu v době nehody," dodala Antalová.

Štáb TV Markíza se snažil Erika zastihnout doma, to se ale nepovedlo. Reportérovi otevřela jeho matka s tím, že si šel hledat brigádu na léto. "Sype si popel na hlavu. Proto si taky okamžitě začal tu brigádu hledat," popsala.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz