Asos

Oblíbený obchod s oblečením přestává prodávat zvířecí výrobky!

Oblíbený obchod s oblečením přestává prodávat zvířecí výrobky!
Zdroj: Profimedia

Britský e-shop ASOS přestává prodávat jakékoliv produkty, jejichž materiály pocházejí ze zvířat. Na webu už tak nenajdete kašmírové svetry ani halenky z přírodního hedvábí. Změna se má týkat i mohéru nebo peří, uvedlo na svém webu BBC.

Přestože jsou kašmír nebo přírodní hedvábí symbolem určitého luxusu a mezi lidmi jde o velice oblíbené materiály, rozhodl se ASOS o tom, že výrobky z jakýchkoliv zvířecích či hmyzích materiálů ze svého webu stáhne a další podobné produtky už nadále prodávat nebude.

Organizace PETA i zákazníci e-shopu rozhodnutí vítají. "Velké ano ASOSu k jejich rozhodnutí! Všechny značky by měly jít stejnou cestou... Nemohu uvěřit, že v roce 2018 musíme stále diskutovat o zvířecích obětech ve prospěchu módy," vyjádřila se jedna fanynka obchodu na Twitteru. 

Rozhodnutí se bude týkat produktů s obsahem kašmíru, hedvábí, mohéru, peří, prachového peří, kostí, zubů nebo mušlí. Původ všech těchto materiálů je samozřejmě u zvířat. Například kašmír je textilie, která se získává z vlny kozy kašmírské, mohér zas z kozy angorské. Hedvábí je pak tvořené výměšky žláz larev motýla bource morušového. Z těch si pak staví svou kuklu. 

 

Související obsah

V poslední době podobné kroky oznamuje stále více prodejců, nicméně například kožešiny v obchodech ještě zůstávají.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz