Výbuch domu

Obří exploze domu v Německu: Pod troskami ještě možná leží lidé!

Německým městem Wuppertal poblíž Düsseldorfu otřásla dnes v noci obří exploze bytového domu. Dům je kompletně v troskách, pod kterými možná ještě leží lidé. Podle německého deníku Bild se mohlo zranit až 24 osob, potvrzených je ale zatím jen 5 vážně raněných.

Dům po explozi začal hořet, plameny zachvátily všechna tři patra. Někteří obyatelé stihli objekt opustit únikovými cestami, jiní ale zůstali uvěznění ve svých domovech a volali z oken o pomoc, protože jim schody odřízly cestu ven. Záchranáři jim pomáhali dolů pomocí výsuvných žebříků.

Podle wuppertalské policie je dům zcela zdevastovaný. Výbuch poškodil i vedlejší domy, jejichž obyvatelé byli také evakuováni. Velká část fasády spadla na ulici a pohřbila jeden automobil. Jestli pod troskami leží ještě nějací lidé zatím není jasné.

   

"Podle obyvatel domu, které se nám podařilo zachránit, se už uvnitř nikdo další nepohyboval," řekl mluvčí místních hasičů. Mezi trosky vyrazili policisté s pátracími psy, hledají tak případné další přeživší.

Související obsah

Kolik lidí v domě žilo zatím není známo, stejně jako není jasná přesná příčina výbuchu. Do objektu policie nikoho nepouští. Hasiči se nyní snaží především o to, aby budova nezačala znovu hořet.

nor TN.cz

K tématu Výbuch domu

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz