Lázně Bělohrad

Vražda sběratele mincí: Manželé šokovali dalšími hrůznými zločiny

Během výslechů manželského páru, který loni v Lázních Bělohrad podle obvinění zavraždil sběratele mincí z Prahy a dalšího muže se hned dvakrát pokusil zabít, vyšlo najevo, že manželé chystali další dvě vraždy. I v tomto případě měly být důvodem peníze a oběťmi další dva sběratelé.

Seznam zločinů, které podle kriminalistů manželé z Jilemnice spáchali, se rozrůstá. Už dřív se přiznali k loňskému zastřelení numismatika z Prahy, kterého 31. července vylákali k Lázním Bělohrad pod záminkou prodeje cenných mincí.

Muže podle policie po vraždě okradli, tělo pohodili do kukuřice a snažili se zamést stopy. Přiznali také, že rok předtím nadopovali svého známého, posadili ho za volant a nechali ho havarovat. Když ale přežil, tak ho o několik týdnů později chtěli autem přejet. I tentokrát přežil.

Nejnovějším přiznáním je příprava vraždy dalších dvou sběratelů mincí. "Zaslali mi SMSku, že mají velkou sbírku. Řekl, že by rád 30 tisíc, na to jsem mu tedy řekl, že je to v pořádku, že si to vyberu když tak z bankomatu," svěřil se TV Nova už dříve jeden z nich.

Naštěstí muže před vraždou ochránilo, že odmítl na smluvené místo přijet v noci a že dopředu avizoval, že u sebe nebude mít peníze.

Další sběratel měl pak velké štěstí v tom, že mu krátce před loňskou květnovou schůzkou policisté sebrali řidičák. Na schůzku se tak neměl jak dostat. Manželům nyní za zločiny hrozí až výjimečný trest.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz