EU

Finanční podpora z EU od roku 2020 klesne, kraje přijdou o peníze

Finanční podpora z EU od roku 2020 klesne, kraje přijdou o peníze
Zdroj: Profimedia

České ekonomice se daří. Obrazem toho bude nižší finanční podpora z Evropské unie. Kraje si tak po roce 2020 uříznou méně z evropského rozpočtu, a to až o 20 % oproti minulým rokům.

V současné době podporuje Evropská unie krajské projekty ze 70 %. To se od roku 2020 změní. Dojde ke snížení spolufinancování a to na 50 %. Kraje tak přijdou o výraznou finanční injekci.

"Každý projekt, který bylo možné financovat a měl rozpočet například 1 milion korun, doteď získal podporu z evropských zdrojů v úrovni 850 tisíc korun. To klesne téměř na polovinu," říká zástupce Plzeňského a Pardubického kraje v Bruselu, Zbyněk Prokop.

Související obsah


Po roce 2020 sníží europoslanci tok financí pro oblast zemědělství. Prosazují podporu malých farmářů, které tolik nedevastují krajinu a snaží se zachovat zdroje pitné vody.

O to víc chtějí investovat do vědy a vzdělávání. Konkrétně 100 miliard euro. To má zajistit, aby mladí lidé získali potřebné vzdělání a zajistili si tak lepší pracovní podmínky.

pon, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz