Majitel

Majiteli penzionu pro seniory hrozí pokuta! Zákon neporušuji, brání se

Penzion ve Vratimově, který nabízí dlouhodobé ubytování pro seniory, podle krajského úřadu provozuje činnost pravděpodobně nelegálně. Úřad proti majiteli zahájil správní řízení. Podezírá ho z nedovoleného poskytování sociálních služeb a hrozí mu pokuta. On ale tvrdí, že zákon ničím neporušuje.

Pokuta až dva miliony korun hrozí majiteli penzionu Wendy senior ve Vratimově. Tu bude muset zaplatit, pokud se potvrdí, že zařízení pro seniory provozoval nelegálně. "Dochází zde nejspíš k neoprávněnému poskytování sociálních služeb a je na majiteli, aby nám poskytl informace a materiály, aby naše tvrzení vyvrátil," prohlásil náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Spor o to, jestli majitel poskytuje sociální službu nebo jen ubytování, začal poté, co objekt navštívila starostka. Podle ní se jedná o nelegální domov důchodců a senioři v něm nemají dostatečně zajištěnou zdravotní péči. Vše proto oznámila policii a úřadům.

Související obsah

Majitel tvrzení starostky, že by porušoval zákon, odmítá. "Neposkytujeme sociální službu, poskytujeme pouze dopomoc seniorům," prohlásil Petr Jančík. Podle něj jsou senioři i jejich rodiny s péčí spokojeni.

Kdyby musel majitel penzion zavřít, kraj je připraven seniory převzít do svých zařízení. Celý případ zřejmě rozhodnou soudy, a to může trvat i několik let.

Jan Socha/ lud, TN.cz

K tématu Majitel

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz