Rodina

Rodina ho už oplakala. Hledaného muže policie našla po 7 letech!

Dlouhých sedm let policisté hledali muže, který byl obviněný a odsouzený za zpronevěru a podvody. V pátek ho ovšem zadrželi. Dnes 32letý muž žil pod smyšlenou identitou v Peci pod Sněžkou. Podle místních pracoval na několika chatách a dokonce podnikal. Původně dostal tříletý trest, teď si ve vězení pobude zřejmě mnohem déle

Když před sedmi lety tehdy šestadvacetiletý muž z Kutné Hory cítil, že mu kvůli podvodům a zpronevěrám teče do bot, začal se skrývat. A to tak šikovně, že ho policisté nemohli vypátrat a rodina ho už dokonce oplakala.

Nakonec se ale ukázalo, že muž byl naprosto v pořádku. Kutnou Horu jen vyměnil za Krkonoše. Během posledních sedmi let pracoval v Peci pod Sněžkou hned na několika horských chatách a penzionech a to vždy pod smyšlenou identitou.

Chatařům se vždy prokázal cizí občankou, ta patřila o sedm let strašímu muži jménem Jiří. V průmyslovém areálu ve Svobodě nad Úpou měl muž dokonce dílnu, samozřejmě i tady vystupoval pod cizím jménem.

Související obsah

Přesto poměrně riskoval. Byl aktivní na sociální síti, bez řidičáku klidně řídil auto a v Peci pod Sněžkou ho znal každý. Klec spadla poté, co se při popíjení alkoholu prořekl v hospodě. Zpráva se po Peci rychle rozkřikla a po několika dnech si pro muže přišel místní policista spolu s kriminalisty.

Muž byl tak zaskočený, že ani nekladl odpor. Původně dostal u okresního soudu v Kolíně tři roky. Teď je velmi pravděpodobné, že jeho pobyt za mřížemi bude podstatně delší.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz