Interpelace

Šéfka justice Malá měla odpovídat poslancům. Radši utekla do Brna!

Šéfka justice Malá měla odpovídat poslancům. Radši utekla do Brna!
Zdroj: Profimedia

Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá je opozici pro smích. Čerstvě jmenovaná šéfka justice měla ve čtvrtek předstoupit před poslance a odpovídat na jejich otázky. Jenže zákonodárci se nic nedozvědí.

Jak totiž upozornil poslanec TOP 09 Dominik Feri, Malá se krátce před tím, než měly interpelace začít, náhle omluvila s tím, že musí něco velmi naléhavě řešit na druhém konci republiky.

"Prý předává agendu v Brně. Je zajímavý, že to předávání probíhá zrovna když jsou interpelace, a že omluva přišla po rozlosování pořadí interpelací a zveřejnění jejich témat," posmívá se Feri.

Tisková mluvčí Jihomoravského kraje, kde ministryně Malá působí jako náměstkyně hejtmana, řekla, že o žádném předávání agendy nic neví. "Pan hejtman je na dovolené, o žádném předávání agendy nic nevíme. Zatím se ani neřešilo, komu by agendu vůbec měla předat. Předpokládám, že takové věci se budou řešit, až vláda dostane důvěru," řekla portálu TN.cz mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková.

"Nepředávala jsem agendu, ale potkala jsem se pracovně s některými kolegy na kraji, abychom se dohodli, jak bude fungovat moje agenda, vzhledem k tomu, že činnost na kraji nemohu ukončit ihned. Stejně jako jsem se probírala materiály s vedoucím odboru ïnvestic a dokončovala věci, které bylo potřeba akutně udělat. Vzhledem k tomu, že jsem ještě nebyla uvedena do funkce, zdálo se mi to jako ideální termín, protože některé věci bylo potřeba udělat do konce týdne," napsala Taťána Malá redakci TN.cz.

Feri si ještě ve svém statusu přisadil, že rozlosování a uveřejnění interpelací proběhlo hodinu před čtvrtečním polednem, o padesát minut později se nová ministryně spravedlnosti z jednání omluvila.

Související obsah

Sám Feri podle vlastních slov podal tři interpelace - mimo jiné o délce soudního řízení či spolupráci s justičními profesními organizacemi (advokáty či notáři).

Jméno Taťány Malé jako nové šéfky resortu spravedlnosti budí mezi politiky vášně už delší dobu. Některým například vadí, že manžel Malé má firmu zabývající se insolvencemi. Kontroverzní je i dřívější výrok Malé, v němž se podivovala nad tím, proč policie vyšetřuje kauzu Čapí hnízdo teď a ne třeba až za několik let, až nebude Andrej Babiš premiérem...

Reportáž: Uvádění ministrů do funkce

 

pez/hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz