Domácí

Muž se roky vydával za dětského lékaře, došla si pro něj policie!

Policie v Praze zadržela falešného dětského lékaře. Ten měl předstírat, že pracuje v nemocnici na Praze 5. Kriminalisté se na něj zaměřili kvůli padělání receptů a prodeji léků na předpis, které může vydávat jen skutečný lékař. Že muž pracuje v nemocnici tvrdil i svému partnerovi, který ho dokonce zkoušel z otázek na údajnou atestaci.

"V polovině června kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu zadrželi a následně obvinili devětadvacetiletého muže. Ten roky tvrdil jak svému příteli, tak celému okolí, že je dětským lékařem jedné z nemocnic v Praze 5," potvrdil vyšetřování mluvčí policie Tomáš Hulan.

Falešný doktor se na svou lež skutečně připravil a snadno tak mohlo okolí uvěřit, že je skutečně lékařem. Podle policie měl vyrobené vizitky, podle kterých byl také vědeckým pracovníkem. Při domovní prohlídce policisté objevili padělané lékařské zprávy a recepty.

"V bytě měl dnes již obviněný dokonce rozpis služeb, který poctivě dodržoval a v předepsané dny odcházel do ordinace, tedy to alespoň tvrdil svému příteli. Ten dokonce svého partnera podporoval v jeho kariéře lékaře, seč mu síly stačily. Například mu pomáhal se poctivě připravovat na údajné atestace. To vše ale byla ze strany devětadvacetiletého muže jedna velká mystifikace," doplnil Hulan.

To ale nebyl hlavní důvod, proč se na něj policisté zaměřili. Falešný pediatr měl totiž přes internet nelegálně nabízet léky na předpis. V několika případech měl obchod i uskutečnit, ani to ale nebylo úplně košer.

Související obsah

Požadované léky svým zákazníkům totiž většinou neposlal, ale pouze z nich měl vymámit peníze a pak se odmlčet. "Našli se ale i tací, kteří po „lékaři“ požadovali dodání omamných a psychotropních látek. Takové zákazníky ošálil tím, že jim, samozřejmě po zaplacení požadované částky, poslal pouze neúčinné placebo," vysvětlil Hulan.

Policisté mají několik desítek svědků, zajistili také ohromné množství emailů, prostřednictvím kterých měl devětadvacetiletý muž léky nabízet.

Související obsah

"Zadrženého následně kriminalisté obvinili z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, podvod a ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty. Za tyto trestné činy hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na pět let," uveřejnil Hulan. S obviněním navrhli kriminalisté státnímu zástupci také vzetí do vazby, soud návrhu vyhověl.

"O tom případu samozřejmě víme, ale nikdo takový jako lékař fakultní nemocnice v Motole nepracoval. Kartu, kterou měl u sebe, tak byla ztracená, byla zablokovaná a nemohl se s ní tím pádem nikde u nás pohybovat potvrdila vedoucí odboru komunikace Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz