Zvířátka v ZOO

Bílí tygříci opouští libereckou zoo. Krasavci míří do Francie

Bílí tygříci opouští libereckou zoo. Krasavci míří do Francie
Zdroj: Zoo Liberec

Liberecká zoo přichází o velké lákadlo pro návštěvníky. Opouští ji koťata bílých tygrů, která od svého narození před dvěma lety přilákala do zoo spoustu tisíce návštěvníků.

Koťata bílých tygrů dnes připravili k transportu a z liberecké zoo, ve které se před více než dvěma lety narodila, se vydala na cestu. Maia a Shankar už míří do svého nového domova v zoologické zahradě Pont Scroff v západní Francii.


Mláďata musí zoo opustit především z chovatelských a kapacitních důvodů. Tygři jsou totiž na rozdíl od lvů samotářská zvířata, a i ve volné přírodě se setkávají akorát po dobu rozmnožování. "Z tohoto důvodu nebylo možné chovat obě tygřata, která už dosahují pohlavní dospělosti, společně v jedné expozici," vysvětlil hlavní zoolog liberecké zoo Luboš Melichar.


Aby mohli v chovu zvířat v Pavilonu šelem pokračovat, rozhodli se proto tygří koťata deportovat do jiné zoo a prostory uvolnit pro další mláďata.

Související obsah

 


Příprava koťat proběhla bez větších komplikací a nezabrala déle než hodinu. "Nejdříve byli oba tygří jedinci uspáni narkotizační šipkou a následně prohlédnuti, zváženi a za pomoci několika ošetřovatelů naloženi do transportních beden a před zahájením transportu je zkušený veterinář opět probudil," informovala mluvčí Zoo Liberec Barbara Tesařová.


Návštěvníci se ale nemusí bát, o bílé tygry nepřijdou. V zoo i nadále zůstává samice Surya Bára a samec Paris.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz