Taťána Malá

Malá má velký problém: Diplomku opsala i podruhé, tentokrát v Brně

Malá má velký problém: Diplomku opsala i podruhé, tentokrát v Brně
Zdroj: Profimedia

Taťána Malá je trnem v oku pro mnoho politiků. Její poslední skandál s opisováním diplomové práce na soukromé vysoké škole v Bratislavě má ale pokračování. Právo totiž zjistilo, že Malá opisovala i u své druhé diplomky, kterou obhájila na Mendelově univerzitě v Brně.

Není úplně jasné, zda se magisterským a nyní i inženýrským titulem pyšní Malá oprávněně. Po posledním skandálu, kdy média zjistila, že Malá opisovala ve své magisterské práci na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, nyní Právo zpochybnilo i její inženýrskou práci na brněnské Mendelově univerzitě. Malá tam studovala Agronomickou fakultu.

Text druhé diplomky se měl týkat chovu králíků a z části se kryl s textem jiné studentky, která podobné téma psala o dva roky dříve. Mluvčí Mendelovy univerzity uvedla, že totožných či nápadně podobných je celkem 11 stránek z 25. Malá přitom svou předchůdkyni vůbec necitovala a vypůjčila si od ní jak odborné citace, tak parafráze a celkovou strukturu textu.

Související obsah

Práci bude nyní univerzita znovu přezkoumávat. Naše nová ministryně spravedlnosti se po odhalení k problému raději přestala vyjadřovat.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz