Michal Jančařík

Další rána pro Jančaříka! Musel na operaci, přišel o druhou ledvinu

Oblíbený moderátor Michal Jančařík (42) musel na další operaci. Během té mu odebrali i druhou ledvinu, tu první mu transplantovali před dvěma lety. Kvůli pooperačním komplikacím skončil tehdy na vozíku.

Michala Jančaříka stíhá jedna životní zkouška za druhou. Když už to vypadalo, že se jeho stav zlepšuje, musel znovu do nemocnice. Tam mu 19. června odebrali i druhou ledvinu. Zbyla mu tak jen ta, kterou mu před dvěma lety transplantovali.

Moderátor od narození trpí tzv. polycystickou poruchou ledvin. Ledviny se kvůli cystám zvětšují, deformují a začínají selhávat. Jeden z orgánů mu předloni v létě praskl a zachránila ho až transplantace.

Jenže jen pár dní po operaci přišly komplikace. Praskla mu cévka a krev tlačící na míchu způsobila ochrnutí dolní části těla. Jančařík je od té doby na vozíku.

Související obsah

"Přesně před dvěma lety mi na dovolené praskla má obří ledvina. Tehdy mi ve spádové nemocnici v Hradci Králové doslova zachránil život doktor Pavel Navrátil. Moje druhá velká ledvina číhala v mém těle nadále jako časovaná bomba. Rozhodl jsem se pro její vyjmutí a logicky znovu oslovil skvělého operatéra Navrátila, operace úspěšně proběhla 19. června," popsal Michal Jančařík.

"Jak víte, Michal Jančařík je po úspěšné transplantaci a jeho nová ledvina dobře pracuje. Nyní došlo u Michala k odstranění jeho vlastní druhé nefunkční a nebezpečné ledviny. Už jen váha 7,3 kg byla pro jeho tělo velkou zátěží. Michal je již doma a jeho stav je stabilní," dodal lékař Navrátil.

Jak zvládl moderátor boj s krutou nemocí? Co pro něj bylo nejtěžší? A jaké má šance na úplně uzdravení? Na celý jeho příběh se podívejte v pořadu Nova Stars na Nova Plus

Podívejte se na krátkou ukázku:

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz