Otrava

Další otrava v Salisbury. Dva lidé zkolabovali po neznámé látce

Další otrava v Salisbury. Dva lidé zkolabovali po neznámé látce
Zdroj: Profimedia

Nemocnice v anglickém Salisbury řeší další záhadnou otravu. V noci na středu skončili v nemocnici dva čtyřicátníci, kteří mohli být zasaženi stejnou látkou jako v březnu Skripalovi. Dvojice je v kritickém stavu, případ si převzala protiteroristická jednotka.

Britští lékaři měli u páru nejprve podezření na předávkování drogrami z kontaminované dávky heroinu či kokainu. To ale později vyloučili. Odborníci tak nadále pokračují v testech. Britský The Sun uvedl, že vzorky byly poslány do vojenské laboratoře v Porton Townu. Celý případ převzala protiteroristická jednotka.

"Oběma je nyní podávaná medikace proti vystavení neznámé látce. Muž i žena jsou v kritickém stavu," uvedla pro Daily Telegraph policie z tamního hrabství Wiltshire.

V regionu se budou nyní ve zvýšené míře pohybovat policisté. Z preventivních důvodů úřady uzavřely v oblasti místa, kde se dvojice pohybovala.

Související obsah

V Salisbury byl letos na jaře otrávený dvojitý agent Sergej Skripal s dcerou. Podle posledních informací šlo o otravu tekutým novičokem. Vyšetřovatelé a lékaři mají podezření, že muž a žena z Amesbury se mohli otrávit stejnou látkou. Příznaky jsou totiž velmi podobné.

Britská vláda z útoku na Skripala obvinila Moskvu, ta ale jakoukoliv souvislost s incidentem popírá. O dvojici z Amesbury, která měla příležitostně užívat drogy, se spojitost s Ruskem či tajnými službami prokázat nepodařilo.

Mluvčí premiérky Theresy Mayové řekl, že případ je sledován s nejvyšší vážností. Kvůli němu se ráno sešel vládní výbor pro krizovou reakci. "Ministři a premiérka jsou pravidelně informováni," upozornil mluvčí.

Takhle probíhalo vyšetřování letošní otravy v Salisbury:

nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz