Houbaření

Houbaři se chlubí obřími hřiby! Klobouky mají i přes celý košík

Milovníci hub vyrazili do lesů a mnozí nevěřili vlastním očím. Ačkoli je stále sucho a ve většině lesů na houby nenarazíte, na jihu Čech našli lidé maxi hřiby.

Ačkoli se kvůli suchému jaru všichni obávali, že letos bude smaženice nedostupnou pochoutkou, na jihu Čech si houbaři na nedostatek hřibů a křemenáčů stěžovat nemohou. Chlubí se krásnými kousky. Zbytek republiky má ale spíš smůlu.

Naříkají i provozovatelé výkupen hub. "V momentální době máme zavřeno, protože situace s houbami je teď momentálně katastrofální," přiznal třeba Petr Potocký z Tachovska.

Pan Musil z Teplic je opravdu vášnivý houbař, mnohdy objeví i to, co jiní přehlédnou. Poslední dny má ale i on smůlu. Najít na severu Čech houbu, je jako najít poklad. "Mám svá místečka nahoře a ani prašivka. Prostě, nic," postěžoval si.

Související obsah

A houbařské štěstí zkusila i reportérka TV Nova. V lese štáb strávil přes hodinu a našel pouze tři úplně suché a plesnivé houby.

Houbaři budou mít smůlu pravděpodobně ještě několik nejbližších dnů. Vydatnější deště by měly podle meteorologů přijít až na přelomu měsíce.

Jitka Fárová/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz