Aerodrome festival

Festival Aerodrome zvládnul nárůst do tří dnů se ctí! GALERIE

Festival Aerodrome zvládnul nárůst do tří dnů se ctí! GALERIE
Zdroj: TN.cz

Na letišti v Panenském Týnci skončil v neděli nad ránem hudební festival Aerodrome. Poprvé v historii festivalu trval tři dny a nutno říct, že po celou dobu měl co nabídnout!

Festival lákal na velká jména již několik měsíců dopředu. Očekávání tak byla velká a mohlo být jednoduché diváka zklamat. V tomto případě ale ke zklamání rozhodně nedošlo. Pořadatelé vše zvládli se ctí.

Obavy panovaly před začátkem například z bezhotovostních plateb. Pokud by systém z jakéhokoliv důvodu spadl, nikdo by si v celém areálu nemohl koupit ani vodu. Vše ale, až na drobné výjimky, fungovalo dobře a díky tomu se prakticky nikde netvořily žádné fronty. Na českých festivalech je to věc poměrně nevídaná.

To hlavní se ale nedělo u stánků s občerstvením, ale na jednotlivých pódiích. Hned první festivalový den, ve čtvrtek, vystoupili například britští Glass Animals, metaloví Bullet For My Valentine, dánská zpěvačka MØ nebo americký rapper Wiz Khalifa. Ani chladnější počasí a občasný déšť nezkazily tento zahajovací den a návštěvníci odcházeli z areálu sice zmoklí, ale spokojení.

V pátek počasí ukázalo svou druhou tvář a festivalový areál po celý den zalévalo sluncem a vysokými teplotami. V rozpáleném dni si tak návštěvníci užili například Milky Chance, Portugal the Man, You Me At Six, Chvrches nebo Stone Sour. Vrcholem večera pak bylo vystoupení největší hvězdy festivalu - americké zpěvačky Lany Del Rey.

Koncert, za který podle neoficiálních informací zaplatili pořadatelé v přepočtu přes 20 milionů korun, byl přijat rozpačitě. Na jednu stranu je obdivuhodný výkon přivézt interpreta takového formátu mezi pole do Panenského Týnce a dopřát festivalovým návštěvníkům pódiovou scénografii hodnou O2 areny, na druhou stranu živá vystoupení nejsou nejsilnější stránkou Lany Del Rey a na jejím pěveckém výkonu to bylo vidět. Dle hlasitého vřískotu mezi jednotlivými písněmi je ale jasné, že minimálně část publika Lana Del Rey plně uspokojila.

Související obsah

Posledním festivalovým dnem byla sobota, kdy se návštěvníkům představili například Nothing But Thieves, Skindred, Hollywood Undead, Kodaline, The Kills, Nine Inch Nails, Limp Bizkit nebo Macklemore. Taková jména nenabízí řada festivalů ani za všechny dny trvání akce dohromady, na Aerodromu se tahle sestava představila v jediném dni. Ve chvíli, kdy doznívaly poslední tóny z vystoupení populárního rappera Macklemora, bylo jasné, co se pořadatelům festivalu letos povedlo. Povedlo se jim vybudovat akci, která se zařadila na špici tuzemských hudebních festivalů.

Letošní Aerodrome byl již pátým ročníkem tohoto festivalu, poprvé však trval tři dny. Zdá se, že přesun na letiště v Panenském Týnci mu prospěl a nezbývá než doufat, že si kvalitu udrží i do dalších ročníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz