Urzon

Urzon ignoroval elektrické výboje a utekl! Chytili ho až po 14 dnech

Nezvyklý zásah zažili hasiči v Brně. Ve větvích stromů lovili samici urzona. Zvíře podobné dikobrazovi uteklo před dvěma týdny ze zoologické zahrady, ukázalo se, že mu nevadí elektrické ohradníky.

Vypadá jako dikobraz a až dodnes si vědci mysleli, že největší zajímavostí tohoto hlodavce je jeho schopnost lézt po stromech. Jenže chovatelé z brněnské zoo zjistili, že urzon má ještě jednu mimořádnou vlastnost - nevadí mu elektrický proud.

"Na skále se dokázal udržet a tím, že mu nevadí elektrický ohradník, tak se krásně dostal ven," popsal jeho útěk ošetřovatel Jaroslav Jasínek.

Samice urzona dostala přezdívku "Elektra" - od ohradníku dostala několik výbojů, ale protože má duté ostny, před elektřinou skvěle izoluje. Prchla z výběhu a pelášila pryč.

Související obsah

Na svobodě pobíhala čtrnáct dnů. V neděli hasiči samici lokalizovali ve větvích stromu. Urzonici imunní vůči elektřině nakonec ulovili obyčejným podběrákem a hned ji čekal návrat do zoo. Chovatelé teď musejí vymyslet, jak výběh zajistit, aby znovu neprchla.

Josef Svoboda/ lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz