Domácí

Poslanec nařknul lidi z placení demonstrantů, tady je vysvětlení!

Nařčení poslance za ANO Pavla Růžičky o údajném placení demonstrantů na protestní akci proti důvěře nové vládě vyvolalo hotovou bouři. Lidé se zlobí, jak může zástupce lidu bez jakéhokoliv důkazu zveřejnit podobné statusy. Redakci TN.cz se navíc kromě ohromného množství lidí ozvala i žena, kterou měl Růžička zaslechnout, a celou situaci důkladně vysvětlila.

"Byla jsem tam. Nic takového se opravdu neděje, nikdo na žádné - ani na této demonstraci - odměnu nedával ani nenabízel. Jeho tvrzení je nesmysl. Možná má pan Růžička vlastní zkušenost z jiných (vlastních?) akcí a nevěří, že ne všechno dělají lidé pro peníze," reagovala na slova poslance za ANO Pavel Růžičky paní Veronika R. prostřednictvím emailu.

A nebyla zdaleka jediná, rozzlobení lidé se nad slovy zástupce lidu nepřestávali pozastavovat.

"Včera jsem se zúčastnila demonstrace proti vládě, zúčastnila jsem se jí dobrovolně, v souladu s mým svědomím a bez jakéhokoli nátlaku, přijela jsem vyjádřit svůj názor vlakem až ze Zlínska, cestovné jsem si hradila sama a kromě placky, kterou jsem si připnula na batoh, jsem od organizátorů nic nedostala," napsala paní Žaneta U. a dodává: "Je vidět, jak přemýšlí pan Růžička, podle sebe, soudím tebe. Spíš by bylo zajímavé, co dostal on za podporu vlády vedené trestně stíhaným člověkem plnou korytářů z ČSSD s podporou komunistů. Ale je mi jasné, že čí koblihu jíš, toho píseň zpívej."

Související obsah

Přihlásila se i paní Veronika Vendlová, kterou měl Růžička slyšet, a celou situaci s údajným placením důkladně vysvětlila.

"Opouštěli jsme Sněmovní a studenta s tlampačem legitimovala policie a bylo mu sděleno, že se má dostavit na policii - detaily nevím, ale zřejmě rušení nočního klidu a pořadatelství akce. Byl z toho špatný. Ptali jsme se ho, co se děje a pokračoval s námi ve skupince se mnou, Mikulášem M., Hanou S. a Magdou F. směrem k Malostranskému náměstí, kde na nás na rohu čekali František P. a Dušan V., kteří nesli transparenty s oběťmi komunismu," popisuje Veronika Vendlová začátek situace.

"Říkali jsme mu, ať se určitě na policii dostaví a že kdyby z toho byla pokuta, tak se na ni určitě složíme, že ho v tom nenecháme a peníze seženeme. Bylo to přesně v místě, kde jsme zřejmě pana poslance míjeli. Tolik realita. Po té jsme došli k autu, naložili transparenty, rozloučili se a odjeli. Snaha jakkoliv zdiskreditovat naše snažení bude zřejmě sílit," doplňuje Veronika Vendlová v reakci.

"Myslím, že je asi na čase, abych panu poslanci Růžičkovi poslala link na můj web a transparentní účet, aby viděl, kdo mne na základě našeho memoranda platí za to, že "Společně to dáme - Dobrovolníci" koordinuji. Pokud se k Vám donese nějaká podobná informace, můžete čerpat z toho, co jsem výše popsala. A nezapomeňte, že my nemáme časově omezený mandát, odešli jsme s hlavou vztyčenou a budeme pokračovat dál," vzkazuje Veronika Vendlová v závěru.

Související obsah

Reakcí na slova poslance Růžičky přišlo skutečně mnoho. "Mám 85 let. Zažila jsem komunismus. Tatínek byl vězněný 11 let .To jen proto, že se účastnil mše na Hostýně. Tímto prohlašuji, že jsem se zúčastnila včerejší demonstrace na Malostranském náměstí a následně před sněmovnou a žádné peníze jsem od nikoho nedostala a nikdy bych si je v životě nevzala -nejsem kompars hrající v nějakém filmu.Byla jsem tam z mého osobního rozhodnutí," potvrzuje paní Jana.

"Velmi rozhořčeně reaguji na nepředstavitelně drzou, zlou a lživou dezinformací pana Pavla Růžičky z ANO. Vzhledem k tomu, že patřím k těm, kteří tam strávili čas od odpolední 3. hodiny a ze Sněmovní ulice jsem odcházela cca v půl 2. v noci, tak rezolutně odmítám účast jakkoliv zaplacených demonstrantů. Já osobně jsem tam byla, protože moje historická, rodinná zkušenost s komunisty je naprosto negativní a současný stav mě děsí," sdělila paní Věra D. v emailu. Podle jejího svědectví za žádných okolností nikdo peníze nenabízel.

"Uráží mě to za nás všechny, kteří jsme věnovali tolik hodin ze svého života, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s vládou podporovanou komunisty. A je pro mě děsivá představa, že tak prolhaní poslanci zastupují některé voliče! A na závěr. Nebylo nás tam tolik, abychom si mezi sebou za tolik hodin nepovídali, abychom nevyslechli rozhovory jiných a bychom stáli jen na jednom místě. Byl to balzám na duši, protože všichni jsme měli stejné pocity a stejné názory na dění v naší zemi, proto jsme tam také byli," doplňuje paní Věra D.

Související obsah

"Dobrý den, reaguji tímto na váš článek Demokratická žumpo, za protest se platilo, zlobí se poslanec ANO, včera jsem na Malostranském náměstí i s dcerou strávila více než pět hodin. Přijely jsme ze severních Čech, cca 100km. Vzaly jsme si obě v práci volno, nelitovaly nákladů a dorazily jsme podpořit demokracii. Podobné komentáře, že jsou demonstranti placeni, se vždy po podobných akcích vyrojí, ale věřte, že mě nikdy nikdo nic nedal, ani jsem nikoho nic vyplácet neviděla. Ani nikdy jindy na jiných akcích. Věřte, že ty lidi včera tam byli, protože jsou naštvaní, ne, že by si chtěli přivydělat . To je ovšem pro příslušníky sekty ANO těžké pochopit," reagovala paní Nová.

Poslanec za ANO Pavel Růžička původně zveřejnil: "Po včerejším jednání Sněmovny stojím v 01:30h na rohu Sněmovní a Malostranského náměstí a čekám na taxi. Demonstranti se rozchází, skupinka cca 6 osob nesoucí portrét Milady Horákové a dalších. Najednou ta nejstarší žena cca 30 let sdělí ostatním "Transparenty dejte do auta a do druhého si běžte k Hance pro peníze." Takže, Demokratická žumpo, dobře placený komparz. Největší zlo je Kalousek a ubrečení lidovci. Hodně štěstí v opozici."

Vyjádření Andreje Babiše.

Na obvinění o údajném placení reagoval i předseda hnutí ANO Andrej Babiš: "Já jsem o tom přesvědčený. My ty lidi totiž známe. Oni protestují proti mně už rok a půl, dokonce protestovali proti mojí svatbě, protestovali před zámkem v Lánech. My je známe z našich demonstrací. Pardon, demonstrací z naší kampaně, kdy vlastně nám bránili, abychom mluvili s občany. To jsou stále stejní lidé a neumím si představit, že by někdo demonstroval 16 hodin v kuse a 16 hodin v kuse řval. Jen tak, že se nudí. Takže asi nějaká motivace tam bude, já neříkám, že všichni. My některé ty lidi známe, protože chodí s námi už rok a půl a dělají vše proti nám. Takže si to umím představit."

Na reportáž TV Nova o nařčení demonstrantů včetně reakce dalších politických stran se můžete podívat zde:

Reakci dalších lidí si můžete přečíst na následující stránce.

"Mám 85 let. Zažila jsem komunismus. Tatínek byl vězněný 11 let. To jen proto, že se účastnil mše na Hostýně. Tímto prohlašuji, že jsem se zúčastnila demonstrace na Malostranském náměstí a následně před Sněmovnou a žádné peníze jsem od nikoho nedostala a nikdy v JSEM OD NIKOHO NEDOSTALA A NIKDY BYCH SI JE V ŽIVOTĚ NEVZALA-nejsem kompars hrající v nějakém filmu.Byla jsem tam z MÉHO OSOBNÍHO ROZHODNUTÍ. Přesně takhle o našich lednových, srpnových, říjnových a listopadových demonstracích v roce 1989 mluvili komunisté a tehdejší Rudé právo. Byli jsme tehdy prý placeni imperialistickými centrálami. A je to tu zas, vůbec se nedivím, že to říkají poslanci z ANO. Podle sebe soudím Tebe," napsala paní Jana.

"Ve středu 11.7.2018 jsem byl na protivládní demonstraci, kde jsem byl z čisté své vůle! Vyjadřoval jsem svůj názor a názor všech slušných lidí, kteří žijí v naší republice a nepřejí si KSČM u moci a trestně stíhaného premiéra, který je navíc soudně uznaný agent STB. Ohrazuji se tedy proti lžím, které si dovoluje tvrdit pan poslanec Růžička (ANO) a trestně stíhaný premiér Babiš (ANO). Nikdo mi peníze za účast na této akci nenabízel ani jsem žádné nedostal," napsal pan David M. v emailu.

"Uvedené demonstrace jsem se zúčastnil osobně. Trvala velmi dlouho, asi od 11. hodiny dopoledne do 1.30 hodiny následujícího dne. Osobně jsem byl přítomen asi od 16.30 do 23.45. Zúčastnily se jí stovky, možná i tisíce lidí. Těžko se to počítá, lidé přicházeli a odcházeli, někteří odešli a znovu přišli. Nedovedu si představit, jak by se dalo provést utajené zaplacení účastníků této demonstrace. Za moji osobu prohlašuji, že pokud by mne kdokoliv kontaktoval s návrhem, že mi za účast na jakékoliv demonstraci zaplatí, jeho počínání bych neprodleně oznámil Policii České republiky," uvedl pan Alexej M. v reakci.
 

"Účastníci těchto demonstrací nejsou nikým placeni, jsou to občané, kterým není lhostejné, co se děje a kam směřuje naše země. A ani Vám by nemělo být. Demonstrace jsou většinou svolány nějakým iniciátorem, prostřednictvím sociálních sítí a lidé se prostě buď zúčastní nebo ne. Spousta lidí svoji účast na demonstraci chápe jako svoji občanskou povinnost. Jsou to lidé, kteří znají naši minulost a nejsou nadšeni tím, že si ji máme zopakovat. Je mi jasné, že jsou lidé, a bohužel je jich většina, kteří díky své nevzdělanosti tyto obavy nesdílí a nedokáží si představit, že to někomu stojí za to, někde hodiny stát, bez ohledu na diskomfort, který to přináší. A označit lidi, kteří tam skutečně odstojí třeba 12 hodin, bolí je nohy, potřebují na toaletu apod., za zaplacené, je prostě neuvěřitelné svinstvo," napsala paní Veronika T. v reakci na článek.

Související obsah

"Na demonstraci jsem byl až do konce. Šel jsem z vlastní vůle, bez příslibu, nebo očekávání peněz, které bych bral jako urážku. Jediné co jsem od pořadatelů ziskal. byla možnost použít wc," dosvědčil Tomáš K. a nebyl zdaleka poslední.

klma, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz