Baťův kanál

Na Baťově kanále se potopila loď, na palubě byly i tři děti

Rekreační plavidlo se v pátek vpodvečer potopilo v plavební komoře Nedakonice na říčním úseku Baťova kanálu. Na palubě malé lodi byli dva dospělí, tři děti a pes. Když se loď začala potápět, pomohla všem posádka jiné lodi. Potopenou loď v noci vyprostili hasiči a najatý jeřáb.

Hlášení o tom, že se v Nedakonicích v plavební komoře potápí loď, přijali hasiči v pátek v 18:41. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště. Když dorazili na místo, byla už u potopené lodi policie a posádka z lodi byla na břehu.

"Z potopené lodi unikly do vodního toku pohonné hmoty. Hasiči položili u výjezdu z plavební komory na hladinu řeky sorpčního hada a o kus dál po proudu vytvořili nornou stěnu. Uniklé pohonné hmoty plovoucí na hladině zasypali sorpční látkou," prozradil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Na palubě byli dva dospělí, tři děti a pes. Nikdo z nich naštěstí nebyl zraněn. Když se loď začala potápět, přiblížilo se k nim plavidlo, které v komoře stálo za nimi a všichni na druhou loď přeskočili.

Související obsah

Majitel potopené lodi zajistil k vyzdvižení soukromý jeřáb. Na místě zasahovali také policejní potápěči. Kvůli nedostatečnému osvětlení místo nasvítili hasiči.

"Před příjezdem jeřábu vynášeli hasiči na břeh z lodi dostupné nebo plovoucí věci. V průběhu vyprošťování lodi ze dna plavební komory hasiči odčerpávali vodu z lodi pomocí ponorného čerpadla," doplnil mluvčí hasičů.

Krátce před půl jednou v noci se podařilo loď vyzdvihnout na břeh. Z místa odjeli hasiči v půl druhé.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz