Počasí

Do Česka se přihnal silný déšť! Naprší až 120 mm, hrozí i povodně

Sever a severovýchod Česka zasáhly lijáky. Meteorologové vydali výstrahu před silným deštěm, která platí až do čtvrtečního večera. Na některých tocích v Beskydech a Jeseníkách hrozí povodně.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před vydatným deštěm, zasáhnout by prudké lijáky měly především sever a severovýchod republiky. Srážek se ale dočká celé Česko.

Výstraha před silným deštěm platí pro Olomoucký, Moravskoslezský, Pardubický a Zlínský kraj od úterní 18. hodiny až do čtvrtečního večera. Nejhorší situace bude podle předpovědi v horských oblastech na návětří Beskyd a Jeseníků.

Meteorologové upozorňují, že by mohlo během dvou dnů napršet až 80 až 120 mm. Jinde než na horách se očekávají srážkové úhrny kolem 40 mm, v extrému až 60 mm. V noci na pátek bude oblačnosti i deště ubývat.

Související obsah

Od středečního rána až do odvolání platí také výstraha před povodněmi. ČHMÚ ji vydal pro Pardubický, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Mělo by ale dojít jen k překročení prvního povodňového stupně.

Řidiči by měli při silném dešti zpomalit, aby snížili nebezpečí aquaplaningu. Pokud voda poteče přes silnici, neměli byste do ní vjíždět, i když se zdá poměrně mělká. Meteorologové doporučují také sledovat aktuální zpravodajství. V řekách, kde hrozí povodně, se nekoupejte ani je nesjíždějte.

Předpověď počasí:

epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz