Stovky Romů obsadily park kvůli zázračnému léčiteli! Je Ježíš, tvrdí

Pažitský park ve slovenských Piešťanech už několik dní čelí obrovskému přílivu lidí. Každý den se tu scházejí stovky Romů z různých zemí věřících, že tu najdou zázračného léčitele, který je uzdraví. Událostí už se zabývá i policie. Ta má podezření, že jde o podvod a za každé "zázračné objetí" se platí.

Do Pažitského parku nalákal tak obrovské množství lidí příběh o zázračném vyléčení romského chlapce, kterého měl uzdravit muž jménem Marián. "Léčitel" tvrdí, že se mu v parku, kde dříve býval hřbitov, zjevila Panna Marie a odevzdala mu sílu potřebnou k uzdravování nemocných.

"Jsme tu, aby nás zbavil bolestí a chorob," vysvětlil jeden z místních Romů pro Piešťanský denník, proč na místo dorazil. "On je Ježíš! Věříme, že když se nás bude dotýkat, uzdravíme se," dodal.

Do parčíku proudí lidé ze Slovenska, Česka, Švýcarska i Anglie. Setkání se ale stala trnem v oku místním obyvatelům, kteří si stěžují na nepořádek a výkaly v blízkosti rodinných domů. Přes den do parčíku podle médií věřící příliš nechodí, večer jsou jich tu ale stovky.

"Situaci jsme řešili na městském úřadě se zodpovědnými pracovníky, se Službami města Piešťany, s městskou policií i se zástupci samotné romské komunity. Protože jejich shromáždění není nezákonné, městská policie zvýší dohled v této lokalitě, aby nedocházelo ke znečišťování prostředí, nepřiměřenému hluku, případně jiným problémům," ubezpečil veřejnost primátor Miloš Tamajka.

Související obsah

Strážníci už rozdali účastníkům akce plastové pytle a vyzvali je, aby nepořádek uklidili. Ti se sice podle deníku ihned pustili do práce, jinak ale mlčeli. Více toho neprozradili ani o léčiteli - pouze to, že dokud budou zástupci policie i médií na místě, zázračný muž se nezjeví.

Romové sice tvrdí, že za pomoc si Marián nic neúčtuje, strážníci ale mají podezření, že to není pravda. Policie už dostala několik indicií, že za "zázračné objetí" se platí. Celou událost nadále bude prošetřovat.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz