Zahraničí

Žena s dcerou (4) chtěla skočit z 8. patra. Zastavili ji na poslední chvíli

Žena s dcerou (4) chtěla skočit z 8. patra. Zastavili ji na poslední chvíli
Zdroj: Policie SR

Pohotový zásah policistů zachránil život 24leté ženě a její teprve čtyřleté dceři ve slovenském městě Vrbové nedaleko Piešťan. Ze zatím nejasných důvodů chtěla matka i s dívenkou skočit ze střechy osmipatrové rozestavěné budovy. Zastavit se ji podařilo na poslední chvíli.

Obrovskou tragédií mohlo skončit počínání mladé maminky, která se v neděli večer procházela po okraji střechy osmipatrové budovy ve městě Vrbové na západním Slovensku.

O čtyřletou dívenku se stará její babička, která ji své 24leté dceři na pár hodin svěřila. Už se ale nevrátila a mobil si vypnula. Do akce tak vyrazili policisté.

"Podle slov babičky měla její dcera mít několik problémů. Policistům řekla, že na sociální síti viděla koloběžku své vnučky u budovy bývalého oděvního podniku ve městě Vrbové. Policejní hlídka se urychleně přesunula na místo, kde potom našla pohozený dětský batoh," uvedla policie na facebooku.

Související obsah

Ve čtvrtém poschodí ležel rozbitý mobil, v osmém další věci mladé matky. Na místo pak kromě hlídky dorazila i dvojice kriminalistů z Trnavy. Ženu i s dívenkou spatřili přes střešní otvor.

"Vylezli na střechu a snažili se s ženou komunikovat. Během toho ji policisté obklíčili a zabezpečili prostor tak, aby si nemohla ani jedna ublížit. Policisté ženu vyzvali, aby jim dítě podala. V tu chvíli se děvčátko natáhlo za policistkou, která si ji vzala do náruče a odnesla do bezpečí. Mladá žena začala být na policisty agresivní a vulgárně jim nadávala," dodala policie.

Matka i dcera vyvázly bez úhony. Zasahující strážci zákona museli ženě nasadit pouta, potom ji záchranáři převezli do nemocnice. Dívku si babička odvezla domů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz