Střelba

Muž postřelil svou babičku, pak držel rukojmí v obchodě! 1 mrtvá

Ozbrojený útočník držel v supermarketu v Los Angeles 40 rukojmích. Zabarikádoval se uvnitř, policisté ho zadrželi až po čtyřech hodinách. Při přestřelce zemřela jedna žena, ještě předtím postřelil svoji babičku a zranil další ženu.

V sobotu kolem půl druhé odpoledne místního času měl muž sedmkrát postřelit svoji babičku v bytě na jihu Los Angeles. Další ženu také zranil a unesl. Dojel s ní až k supermarketu Trader Joe's, kde autem narazil do sloupu a vběhl dovnitř, píše portál CBS.

V obchodě se pak zabarikádoval a držel 40 zákazníků i zaměstnanců jako rukojmí. Někteří lidé dokázali utéct, většina ale uvnitř zůstala. Policisté muže vypátrali díky lokalizačnímu systému, nainstalovanému v autě.

Ještě předtím, než útočník vnikl do supermarketu, proběhla přestřelka mezi ním a strážníky. Jedna kulka ho zasáhla do ramene. I přesto držel rukojmí přes čtyři hodiny, než se policistům na základě rozhovoru s vyjednavačem vzdal.

Související obsah

Policisté 28letého muže zadrželi. Uvnitř supermarketu našli jednu ženu, které už nebylo pomoci. Podle svědků je obětí Melyda Coradová, která byla manažerkou obchodu, kde se muž zabarikádoval. Některá média uvádějí, že utrpěla zranění při zmíněné přestřelce mezi útočníkem a policií.

Pachatelova babička byla převezena do nemocnice v kritickém stavu. Dalších šest lidí ve věku od 12 do 81 let muselo být také hospitalizováno, nemají ale střelné zranění.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz