Domácí

Epileptička prodělala záchvat, místo pomoci ji někdo okradl!

Pražská policie řeší další neuvěřitelný případ. Poté, co mladá žena po vystoupení z autobusu prodělala epileptický záchvat, neznámý muž jí místo první pomoci okradl. Kriminalisté teď po podezřelém muži pátrají díky záběrům z bankomatu.

Žena koncem června vystoupila na autobusové zastávce z linky číslo 135 a pokračovala směrem do ulice Choceradská. Jenže po chvilce se jí udělalo špatně a cítila, že bude mít epileptický záchvat.

"Mně se udělalo špatně, tak sem se posadila na lavičku a když sem se probudila, tak kabelka byla pryč," popsala poškozená.

"V ní měla mimo jiné mobilní telefon, doklady a platební karty. Právě tyto karty někdo neoprávněně použil a provedl několik transakcí v celkovém součtu 12 tisíc korun," popsal mluvčí policie Jan Daněk. Při jednom výběru z bankomatu kamery zachytily podezřelého muže, po kterém v souvislosti s případem začali policisté pátrat. V případě, že byste ho poznali, kontaktujte policii na lince 158.

Související obsah

Velmi zarážející je to, že ženě nikdo nepomohl a navíc to nebylo poprvé. "Se vám udělá špatně a on vám nikdo nepomůže na ulici. Mně se to stalo už po několikáté a nechali mě tam," potvrdila špatnou zkušenost poškozená.

V České republice žije na 80 tisíc lidí s epilepsií, včasná pomoc prý může zabránit tomu, aby se vážně zranili. V případě záchvatu je důležité podložit epileptikovi hlavu čímkoliv, co je po ruce. Může jít o kabelku, svetr, cokoliv. Člověk musí počkat, až přejde fáze křečí, následně je důležité pacienta přetočit na bok do stabilizované polohy.
 

Michal Čoudek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz