Zajímavosti

Přípravy na Abrhámův pohřeb. Zveřejnili parte, zdobí kostelík

Poslední rozloučení s charismatickým hercem v malém pražském kostele se blíží, a přípravy proto vrcholí. Rodina zveřejnila krásné parte připomínající hercovu veselou povahu i uměleckého ducha. Na černobílé fotografii sedí vysmátý Josef Abrhám u piana a pod fotografií je na parte vtipný citát.

Oblíbeného českého herce pozůstalí vyprovodí na poslední cestě 6. června od 13 hodin v kostele sv. Anežky České na pražském Spořilově. Josef Abrhám do něj chodil s manželkou Libuškou a téměř před rokem se s ní na stejném místě i naposledy rozloučil.

V kostele visí oznámení o jeho pohřbu. Parte herce a jeho lásku k hudbě mile připomíná. "Chléb náš vedlejší dejž nám jazz," píše se pod usměvavou fotkou milovaného herce. Věta parafrázuje verš z modlitby Otčenáš, kde křesťané říkají "Chléb náš vezdejší dej nám dnes."

Malý a klidný kostel na Spořilově prochází pár úpravami, připravují se růže a zaměstnanci uklízejí schodiště. "Okolí se obvykle připravuje před velkými událostmi a církevními svátky. "Takto jsme upravovali kostel i před pohřbem paní Šafránkové, je krásné, jak panu Abrhámovi pokvetou růže," sdělila redakci TN.cz jedna ze zaměstnankyň zahradnické firmy.

Otázkou zůstává, zda i kar proběhne ve spořilovské restauraci, jako to bylo v případě rozloučení s Libuškou Šafránkovou. "Takovou informaci nemůžeme potvrdit," odpověděl na otázku ohledně konání smuteční hostiny zaměstnanec místí Balounovy restaurace U Břízy.

Související obsah

​Lidé na Spořilově i v okolí na herce stále s láskou vzpomínají a i týdny po jeho odchodu zapalují svíčky a nosí květiny k jeho domu. Oblíbený pár si všichni můžou připomenout i díky velké fotografii visící u jejich vily.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz