Tomáš Klus

Písničkář Klus ostře útočí na Babiše a kritizuje kolegy zpěváky!

Písničkář Klus ostře útočí na Babiše a kritizuje kolegy zpěváky!
Zdroj: Profimedia

Oblíbený zpěvák Tomáš Klus překvapil mnoho svých fanoušků dlouhým vyjádřením ke koncertování na akcích, na které přispívají firmy z Babišova holdingu. S těmi podle svých slov končí. Ve statusu na facebooku zároveň zkritizoval i současnou vládu.

Rozhodnutí zveřejnil Klus na svém profilu poté, co se jeho kolegové podíleli na sdílení zpráv z prostorů dotovaných Agrofertem na oblíbeném festivalu Colours of Ostrava, který se konal minulý týden.

"Tak mi Colours udělaly jasno v tom, že nedůslednost mlží a bere vítr z plachet. Tož jsem poučen. Stalo se totiž, že jsem si otevřel hubu směrem k lidem, s nimiž sedávám u stolu a společně se čílíme, jak nás Šéf pomalu ale jistě nakupuje. Titéž lidé pak na svých profilech postovali zprávy z vip zóny festivalu, Fresh and Food prostoru dotovaného holdingem Grantového magnáta," začal Klus svůj sáhodlouhý status.

Útok na kolegy a samotného premiéra a jeho firmy ale pokračoval: "Legitimizujete způsob Šéfovy hry. Říkáte, ano, v tomhle případě ano. Ale ve vlaku do Prahy už je to zase Zloduch. Být trochu pro a trochu proti naší společnosti už párkrát zlomilo vaz, není čas se poučit a zpevnit své postoje?"

Klus sice přiznal, že sám vystupoval v hudební televizi, která také spadá pod divizi, jejímž vlastníkem byl donedávna předseda vlády. Stejně tak dal rozhovor "Babišovu" médiu. Uvedl ale, že uznává svou nedůslednost a chybu.

"Mám ve své smlouvě o dílo klauzuli, kterou si vyhrazuji právo nehrát tam, kde tečou Šéfovy peníze. Připojuji k tomu nyní i svůj bojkot Mafry a všech bezkrupulózních, konkurenci a životní prostředí likvidujících podniků Velkostatkohnojaře. Zasmlouvované akce, kde je Mafra mediálním partnerem, rušit nemohu, ale zahrnu tuto výjimku do smluv budoucích," oznámil zpěvák stopku některým hudebním akcím.

Za svým bojkotem vidí především politické důvody. "Dát najevo svůj nesouhlas s vedením naší země, ne proto, že bych se vyžíval v politických půtkách, že bych chtěl soudit ty, kteří demokraticky zvolenému vedení věří, ale proto, abych se jasně vymezil nebezpečí, které vnímám neustálým měněním stanovisk, vedoucím až k vládě opřené o komunisty a na němž se odmítám podílet. Mám na to právo stejně jako každý, kdo v tom samém spatřuje spásu," uvedl.

Související obsah

U fanoušků se ale zpěvák setkal se smíšenými názory. Přestože větší část jeho rozhodnutí vítá, jiní mu začali vyčítat účasti na jiných akcích, politickou zpovykanost nebo zbytečně negativní příspěvek. "Zase tady chytrolínek rozdává rozumy, a přitom nedávno tady v Praze hrál na soukromé akci pro Passera," napsal jeden z komentujících a další se přidal: "Neumíš se postavit svým názorům - loni jsi na fb odsuzoval Colours of Ostrava.... opomenul jsi říci ze jsi na nich několikrát vystupoval." 

Ani na to ale zpěvák nezapomněl reagovat: "Neopomenul. Vystupoval jsem tam dvakrát, naposledy před sedmi lety. Od ´politikování´ pana Andreje už ani ťuk." Dodal, že nekritizuje festival jako takový. "Má kritika se týká přístupu, kdy si člověk na něco stěžuje, ale když může dát najevo nesouhlas, mlčí. Tu výměnou za koblihu, onde za muziku," uzavřel komentář.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MRAZIVÁ ZPOVĚĎ: Tomáš Klus promluvil o smrti sestry! Často ho tížila vina

PŘEKVAPIVÁ ZPOVĚĎ: Manželka Tomáše Kluse šokuje vyjádřením o porodu! Je to vážně normální?

nor TN.cz

K tématu Tomáš Klus

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz