Grilování

Grilujeme s dětmi: Jak je zabavit, aby si grilování užili i ti nejmenší?

Grilujeme s dětmi: Jak je zabavit, aby si grilování užili i ti nejmenší?
Zdroj: Getty Images

Dětem zbývá ještě polovina prázdnin, a tak by se nemělo při tématu grilování opomínat ani na ně. Jak zabavit i ty nejmenší, aby pro ně bylo grilování zábava? Vlastně to není ani tak těžké a ve finále vám to samotným může ulehčit práci.

Pokud se chystáte grilovat a máte doma malé ratolesti, které kolem vás netrpělivě pobíhají a chtějí si získat vaší pozornost, není nic jednoduššího, než je do příprav zapojit taky. Těm nejmenším pomocníkům můžeme dát na starost například míchání marinád a omáček v mističce. Zaručeně se budou cítit důležitě a vy budete mít o starost míň.


Ti starší se mohou postarat o důležitější věci, jako je například příprava ohně. Nechte je nasekat třísky, sehnat papír a zapálit oheň. U toho je sice potřeba dozor dospělého, ale takováhle zodpovědná práce zaručeně vykouzlí vašemu dítku úsměv na tváři. Určite bude rádo držet stráž nad ohněm a případně s vámi dosypávat uhlí nebo brikety.


Pokud už sedíte se všemi známými u grilu, není nic snazšího, než dětem připravit bojovku. Řekněte jim seznam věcí, které jsou potřeba po domě vypátrat a donést ke grilu. Uvidíte, jak se začnou předhánět, kdo co objeví a přinese první.

Zdroj: Profimedia


Pomoci můžou děti také s přípravou jídla. Stačí nakrájet například papriku, cibuli, špekáček, slaninu nebo kuřecí maso, dát dětem špejle a soutěž o nejhezčí špíz může začít. Chcete-li sladší pochoutku, vyměňte masový špíz a udělejte ovocný. Do misky dětem omyjte jahody, kousky ananasu, meruňku, přidejte pytlíček marshmallows a děti vás budou milovat.


Čím určitě u dětí zabodujete, je grilování marshmallows po americku. Stačí koupit buď sušenky s čokoládou, nebo obyčejné Bebe sušenky a mléčnou čokoládu. Marshmallows si děti opečou na vidlici nebo klacíku nad ohněm, sušenky položíte na rošt, dáte na ně kostičku čokolády a necháte trochu roztéct. Poté dáte marshmallows mezí dvě sušenky, čokoládou směrem k marshmallows, a máte běžnou pochoutku amerických dětí.


Z dětí můžete udělat také barmany a uspořádat závody v umíchání toho nejlepšího letního koktejlu. Připravte jim kelímky, ovoce, džusy a limonády a nechte tvořit dětskou fantazii. Nakonec budete určitě překvapení, výsledkem by občas strčili do kapsy kdejakého světového barmana.

Související obsah


A pokud už není u grilu nic potřeba, děti snadno zabavíte například domácím bublifukem. Stačí voda, trocha jaru a prázdná pet lahev. Tu odřízněte zhruba v polovině a na uřízlý konec natáhněte kousek látky. Tu gumičkou nebo provázkem zadělejte na lahvi tak, aby nespadla. Dětem potom stačí sundat víčko a koncem s látkou namáčejí lahev v jarové vodě. Stačí fouknout do víčka a vytvoří to krásně dlouhé bublinové hady.


Pokud máte před grilováním trochu více času a grilujete na zahradě, vytvořte dětem cestu k pokladu. Zaručeně je tím zabavíte na delší dobu a budete mít chvilku klid. Po zahradě rozmístěte na sebe navazující úkoly, od skákání žabáka po tvoření obrázku z kamínků, to záleží na možnostech vaší zahrady. Na konci připravte poklad například právě v podobě balíčku marshmallows, které si poté děti za odměnu na ohni opečou.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz