Tonutí

Chlapec (8) se topil v bazénu, do nemocnice ho vezl vrtulník

Chlapec (8) se topil v bazénu, do nemocnice ho vezl vrtulník
Zdroj: Thinkstockphotos

Policisté, zdravotníci i hasiči vyjížděli ve středu po poledni k rodinnému domu do Stříbra na Tachovsku, kde se v bazénu topil osmiletý chlapec. Toho pak vrtulník převezl do plzeňské fakultní nemocnice.

"Dítě se mělo koupat a potápět v bazénu na zahradě rodinného domu pod dohledem otce. Ten se také nacházel v blízkosti bazénu a okamžitě dítěti poskytoval první pomoc," přiblížila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Na místo samozřejmě okamžitě vyrazili i zdravotníci. "Při našem příjezdu už byl chlapec při vědomí, naše posádky ho nemusely resuscitovat. Po ošetření jsme chlapce naložili do vrtulníku a ten ho transportoval do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně," řekl TN.cz mluvčí plzeňských záchranářů Martin Brejcha.

Související obsah

Jiroušková doplnila, že případ už prověřují tachovští kriminalisté.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz