Exploze

Výbuch na hřišti: Muž přišel do středového kruhu, tam se odpálil

Výbuch na hřišti: Muž přišel do středového kruhu, tam se odpálil
Zdroj: Google Maps

Neobvyklý případ vyšetřují belgičtí policisté. V úterý ráno se na hřišti fotbalového klubu FC Entente Stembertoise ozvala exploze. Podle svědků muž přibližně mezi 50 a 60 lety vlezl na hřiště, došel do středového kruhu a tam se odpálil. Co ho k činu vedlo, zjišťují policisté.

Explozi na hřišti ve Stembert, na předměstí města Verviers, měli záchranáři a policisté nahlášenou v 8:40. Podle svědků si muž vybral střed místního fotbalového hřiště jako místo, kde se rozhodl spáchat sebevraždu.

"Viděl jsem člověka, jak jde na hřiště, což dělá hodně lidí. Pak jsem zavřel dveře auta a chvíli na to slyšel velkou explozi. Viděl jsem, jak vzduchem létaly části těla. Ten člověk se odpálil. Hned jsem zavolal policii, která byla na místě do deseti minut," citoval web rtbf.be jednoho ze svědků.

Podle jednoho z radních Hasana Aydina se ještě policistům nepodařilo tělo identifikovat. "Z prvotních závěrů to vypadá na sebevraždu. Kolem vytyčila policie široký perimetr. Na místě jsou i psi na vyhledávání výbušnin, kteří prověřují, že je perimetr skutečně bezpečný," řekl Aydin pro RTBF.

Související obsah

Přilehlá ulice Rue de Panorama byla evakuována. Na hřišti ve středovém kruhu postavili záchranáři kolem ostatků závěs.

Na místě se u mrtvého měly najít klíče, kterými policisté odemkli jeden z nedalekých domů. Ten má patřit bývalému vojákovi. Jestli je skutečně tím, kdo se na hřišti odpálil, zatím úřady odmítají prozradit. Prokuratura uvolní další informace po 17. hodině.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz