Atentát

Atentátníka z Manchesteru před lety zachránili britští námořníci

Atentátníka z Manchesteru před lety zachránili britští námořníci
Zdroj: Profimedia

Manchesterského sebevražedného atentátníka Salmana Abediho, který v květnu 2017 zabil při koncertě zpěvačky Ariany Grande 22 lidí, zachránilo v srpnu 2014 Britské královské námořnictvo.

Abedi byl zachráněn společně s jeho bratrem Hashem při evakuaci stodeseti britských občanů z Tripolisu. Bylo to v době, kdy se situace v Libyi zhoršila a byla nutná evakuace.


Tvrzení, že na záchranné lodi Abedi s bratrem byli, potvrzuje i jeden z rodinných přátel v Libyi. Ten pro zahraniční web DailyMail uvedl: „Nejdříve je přepravilo královské námořnictvo na Maltu.“ Zdroje v Londýně také potvrdily, že Salman byl na palubě lodi.


„Tento muž, který se dopustil takového zvěrstva na území Británie poté, co byl zachráněn z Libye, se dopustil nejhorší zrady,“ okomentoval jeden ze členů námořnictva.

Související obsah


Případ vyvolává pobouření u rodin pozůstalých. Britské bezpečnostní služby Abediho sledovaly v době jeho cesty do Libye. Nicméně měsíc před jeho záchranou námořnictvem uzavřeli Abediho případ z důvodu záměny identity. V britské společnosti tak rostou pochybnosti o schopnostech britských bezpečnostních služeb.

šs, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz