Zahraničí

Záhadné úmrtí: Ve Středoafrické republice byli zabiti ruští novináři

Záhadné úmrtí: Ve Středoafrické republice byli zabiti ruští novináři
Zdroj: Profimedia

Ruské ministerstvo potvrdilo smrt tří novinářů na území Středoafrické republiky. Trojice se měla dostat do léčky v pondělí večer u města Sibut. Utéci se podařilo pouze řidiči přepadeného vozidla. Ruská vláda nyní pracuje na tom, aby byla těla novinářů převezena zpět do Ruska.

K přepadení trojice novinářů mělo dojít přibližně 23 kilometrů od města Sibut, uveřejnil zástupce náčelníka sibutské policie Marcelin Yoyo.

Ruské úřady potvrdily identitu zesnulých novinářů.
Jednalo se o Kirilla Radachenka, Alexandera Rastoguyeva a Orkhana Dzhemala. Ti měli ve Středoafrické republice podle portálu RT natáčet dokument o tamních žoldácích.

Trojice měla opustit město v pondělí po setmění. Přibližně po 23 kilometrech měli podle agentury AFP dojet k zátarasu na silnici, kde se dostali do léčky. Motiv celého útoku zatím není jasný, místní policisté pracují s verzí o loupežném přepadení.

Úřady nyní celý případ prošetřují. "Naši diplomaté budou pracovat s dokumenty, které byly nalezeny u těl mrtvých novinářů," potvrdila společné vyšetřování Ruska a Středoafrické republiky mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharovová.

Související obsah

Ruské úřady kromě vyšetřování také pracují na navrácení těl do vlasti.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz