Lázně

U Brna měly vyrůst lázně za čínské miliardy. Kraj už se vzdal nadějí

Projekt čínských lázní u Pasohlávek má další trhlinu. Jihomoravský kraj se rozhodl kvůli průtahům v jednání s čínskými investory prodat pozemky určené k výstavbě komplexu. Od včerejška jsou v nabídce.

Už deset let jihomoravští politici slibují v Pasohlávkách obří čínské lázně, které přinesou nová pracovní místa a hlavně přilákají tisíce turistů z Česka i sousedního Rakouska. Projekt výrazně podporoval bývalý hejtman Michal Hašek, který pravidelně sliboval, jak tučnou částku u nás chtějí Číňané utratit.

"Investice by měla dosahovat zhruba 80 milionů eur, což, když přepočítáte aktuálním kurzem, vychází na dvě miliardy korun," tvrdil Hašek.

Dodnes za megalomanský projekt lázní ale platil jen kraj, který nechal na pozemcích vybudovat sítě. Investoři z Číny ještě ani nekopli do země a hejtman se teď rozhodl pozemky prodat.

Související obsah

Od včerejška jsou v nabídce a zájemce by měl zaplatit nejméně 360 milionů korun, což je odhadovaná cena. Prodej má formu nabídkového řízení a investoři mohou posílat svoje návrhy až do 10. října. Kraj se snaží získat kupce, který bude chtít pokračovat ve stavbě lázeňské zóny.

mom/Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz