Celníci

Reportér vyrazil s celníky do Sapy. Zabavili tam už tisíce padělků

Pražští celníci dnes ukončili 14denní akci, zaměřenou na vietnamskou tržnici SAPA v pražské Libuši. Kontrolovali padělky zboží i výdej účtenek EET. Na zátahu s celníky byl i reportér Jan Mareš.

Krátce po desáté hodině vyrazila početná kolona vozidel pražské celní správy a policie do nejznámější vietnamské tržnice v Česku. Desítky celníků kontrolovaly potřebné doklady a také to, zda prodejci vydávají účtenky elektronické evidence tržeb.

Akce, která trvala posledních čtrnáct dní, byla zaměřená také na kontrolu prodeje padělků obuvi, oblečení, kabelek, a dalších věcí. Jen za dva týdny celníci zkontrolovali 114 provozoven, ve kterých zabavili 3200  párů bot, které napodobovaly jiné značky. V případě, že by se dostaly na trh, škoda by přesáhla osm milionů korun.

Související obsah

V jednom případě také celní správa udělila pokutu ve výši dvou set tisíc korun za nedoplatek od státní potravinářské inspekce. Rozsáhlé akci předcházely kontroly v utajení, kdy hlídky celní správy chodily nakupovat do tržnice SAPA v civilním oblečení.

Podle správy je úspěšnost u skrytých kontrol zhruba dvacet pět procent. Konečné výsledky akce i to, jak celý zátah probíhal uvidíte v Televizních novinách v půl osmé.

Jan Mareš/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz