útok

Pes ukousl holčičce ucho, útočil i na krk! Děda ho rovnou utratil

Na pětiletou holčičku na severu Slovenska zaútočil pes. Pokousal ji na hlavě a na krku. Na její dovádění na zahradě přitom dohlíželi příbuzní. Podle lékařů je dívenka mimo ohrožení života. Dědeček, kterému zvíře patřilo, ho dal rovnou utratit.

Nevinná zábava se v pondělí večer i přes dozor dospělých změnila v horor. Pětiletá holčička si na zahradě ve slovenské obci Varín hrála s rodinným psem. Podle příbuzných zřejmě pitbul některý z jejích pohybů vyhodnotil jako útok, proto ji napadl.

"Došlo k devastačnímu poranění boltce, který se nepodařilo zachránit, a části vnějšího zvukovodu," popsal televizi Markíza primář dětského oddělení v martinské nemocnici Marián Fedor. Pes kousl holčičku i do krku, jen kousek od míšního kanálu.

Přes vážnost zranění se lékařům podařilo stav dívenky stabilizovat. Posttraumatické následky ale mohou být celoživotní. "Podobná poranění jsou nebezpečná právě proto, že bojoví psi jsou cvičení na útok na krční žíly. Jdou po oblasti krku," dodal Fedor.

Související obsah

Pes patřil dívenčině dědečkovi. Policisté už zahájili trestní stíhání pro ublížení na zdraví, případ prošetřují. Pitbula okamžitě po napadení holčičky, která se zřejmě v budoucnu nevyhne rekonstrukční plastické operaci ucha, utratil veterinář.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz