Bazén

Ženy se po čištění bazénu dusily kyselinou! Jsou ve vážném stavu

Ženy se po čištění bazénu dusily kyselinou! Jsou ve vážném stavu
Zdroj: Thinkstockphotos

Dvě ženy na Novojičínsku čistily dno bazénu, když se otrávily kyselinou chlorovodíkovou. Ve vážném stavu a s dýchacími potížemi je záchranáři přepravili do nemocnic.

Záchranáři vyjížděli do Studénky na Novojičínsku krátce po půl deváté ráno. "Ošetřovali dvě pracovnice, které předtím čistily dno bazénu a během této činnosti se intoxikovaly kyselinou chlorovodíkovou," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Obě ženy měly vážné dechové obtíže, proto je záchranáři museli ošetřit hned na místě. "Po přednemocniční neodkladné péči byly transportovány do ostravských nemocnic – Fakultní a Městské," doplnil Humpl.

Související obsah

Ženy byly ve věku 42 a 56 let, zřejmě se nadýchaly výparů. Roztok kyseliny chlorovodíkové se používá k čistění bazénů od vodního kamene, což podle záchranářů právě pracovnice dělaly.

Kyselina chlorovodíková je těkavá bezbarvá kapalina. Patří mezi velmi silné žíraviny, které leptají sliznici, pokožku a způsobují slzení. Při požití způsobují perforaci žaludku a smrt. Potíže dělají i výpary, které lidé vdechnou. Takové příznaky se mohou projevit až se zpožděním.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz