Koupaliště

Město dá hrdinovi z koupaliště tisíce, k bazénu postavilo kamery

Město dá hrdinovi z koupaliště tisíce, k bazénu postavilo kamery
Zdroj: facebook

Celé Dubí už několik dní žije brutální potyčkou na místním koupališti. O incident se intenzivně zajímá i vedení města, které hodlá mladíkovi, který čelil mnohonásobné přesile, přiklepnout finanční dar a navrhnout ho za statečnost na Cenu Michala Velíška.

"Rada města dnes projedná ocenění pana Davida M. za jeho občanskou statečnost a bude mu schválen finanční dar," uvedl v pátek ráno starosta Dubí Petr Pípal. Pro TN.cz doplnil, že dar bude jednorázový ve výši deset tisíc korun a že vedení města také navrhne mladíka na Cenu Michala Velíška.

"Vzhledem k hysterii, která se kolem tohoto případu rozpoutala, jsme zavedli nepřetržitou hlídkovou službu strážníků přímo u koupaliště a to hlavně z důvodu různých výhrůžek, které se objevily," informoval Pípal.

Související obsah

Město také zvyšuje i dohled přímo na koupališti. "Nyní je tam instalovaný mobilní kamerový systém našich strážníků, ještě dnes pak schválí město instalaci stálých kamer," řekl TN.cz Pípal.

Stálé kamery budou zabírat celý prostor koupaliště, kterému místní říkají Plivátko a budou také vybavené záznamem. "Jejich instalace bude velmi rychlá, funkční budou už příští týden," slíbil Pípal.

Související obsah

Doplnil, že útok, při němž se velká přesila v úterý vrhla nejprve na mladou ženu a poté na mladíka, který jí přispěchal na pomoc, považuje za exces. "Problém je v tom, že na naše koupaliště se sjíždějí i problémoví lidé třeba z Krupky a Teplic, kde bazén není. Útočníci nebyli místní, ale právě z Teplic," zmínil starosta Dubí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz