Google

Google vás sleduje! Přestože to vyloženě zakážete

Google vás sleduje! Přestože to vyloženě zakážete
Zdroj: Profimedia

Americký internetový gigant Google sleduje své uživatele, i když si to vyloženě nepřejí. Některé služby firmy totiž na zařízeních s operačním systémem Android nebo iOS ukládají jejich polohu, přestože tuto funkci v nastavení soukromí vypnou. Vychází to z vyšetřování americké agentury AP ve spolupráci s univerzitou Princeton.

Aplikace, která vaši polohu neustále sleduje, je například Google Maps. Ta ví, kde se právě nacházíte, už při samotném otevření. Na podobném principu funguje například i aplikace pro předpověď počasí nebo obyčejné "googlování" na telefonu.

Abyste ukládání polohy pro Google vypnuli skutečně všude, nestačí jen vypnout ho v obecném nastavení soukromí. "U všech našich nástrojů poskytujeme jasný popis služby a lidé mohou různé funkce sami zapnout, vypnout nebo vymazat jejich historii," řekl pro AP mluvčí Googlu.

V tom ale právě tkví problém. Nestačí jen obecný nesouhlas s ukládáním polohy, ale u jednotlivých služeb společnosti si musíte ještě zjišťovat další podmínky užití a případně složitě najít tlačítko pro vypnutí ukládání historie.

Související obsah

Na problém upozornila vědkyně K. Shankariová z univerzity Kalifornské univerzity v Berkeley, když napsala letos na jaře na svůj blog znepokojující článek, jak ji Google vyzval, aby ohodnotila nákup v kamenném obchodě, a to přesto, že měla určení polohy vypnuté.

ČTĚTE TAKÉ:

Neriskujete na sociálních sítích? Největší nebezpečí + triky, jak na ně
VAROVÁNÍ! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz